04 Aralık 2021 Cumartesi

ÇARŞAMBA BELEDİYE BAŞKANI DOĞAN BİYOKÜTLE SANTRALİNİN BİLİMSEL OLARAK TARTIŞILMASINI İSTEDİ

Çarşamba Belediye Başkanı Doğan biyokütle santralinin bilimsel olarak tartışılmasını istedi

Samsun'un Çarşamba ilçe Belediyesi Başkanı Halit Doğan, Çarşamba Ovasına yapılacak biyokütle enerji santralinin bilimsel olarak tartışılmasını isterken, hiç bir bilimsel unvanı olmamasına rağmen santral için 'Zararsızdır' demesi kafaları karıştırdı.

18 Ekim 2019 Cuma 00:54 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba İlçe Belediyesi Başkanı Halit Doğan, Biyokütle Enerji Santralinin bilimsel olarak konuşulması gerektiğini açıkladı.


Çarşamba Ovasına yapılacak biyokütle enerji santraline yönelik tepkiler ve eleştiriler yapılırken, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, hiç bir akademik ve bilimsel bir ünvanı olmamasına rağmen santralin zararsız olduğunu, bacasının da evlerdeki kalorifer bacası gibi olduğunu söyledi.

Çarşamba Belediyesi Meclisinde biyokütle santrali ile ilgili açıklamalar yapan Halit Doğan, "Eğer halkımızın zararına olacağına dair içimde en ufak tereddüt olsa hiç kimseyi dinlemem ben bunun karşısında olurum. Bu konu bilimsel tartışılmıyor tamamen siyasi tartışılıyor.Bilimsel olarak bunu tartışsınlar" dedi.

Bizde biyokütle enerji santralinin ciddi bilimsel raporlar ve bu alanda uzman bilim adamları ve akademik kariyeri olan kişiler tarafından tartışılmasından yanayız. Ancak biyokütle santrali ile ilgili belediye başkanları, kaymakamlar bu santral ile ilgili hiç bir akademik unvanları olmamasına rağmen her platformda kendilerine ezberletilen bilgilerle savunma yapıyor, propaganda yapıyor. 

Evet Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan doğru söylüyor, biyokütle enerji santrali bilimsel olarak tartışılmalı, zararlı mı zararsız mı, az mı çok mu zararlı, tarım alanlarına ne gibi etkisi olur, insan yaşamına zararı olur mu, Çarşamba Ovasına zarar verir mi gibi merak edilen sorularla ilgili halkın aydınlatılması ve bilgilendirilmesi gerekiyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da biyokütle santralini firma yerine neden belediye başkanları savunuyor

Samsun'da biyokütle santralini firma yerine neden belediye başkanları savunuyor