22 Ekim 2021 Cuma

ÇARŞAMBA BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALİNE KARŞI KİTLESEL BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLENECEK

Çarşamba Biyokütle Enerji Santraline karşı kitlesel basın açıklaması düzenlenecek

Samsun'un Çarşamba ilçesi Eğercili mahallesinde yapılan ve test çalışmalarına başlayan Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili 22 Ocak 2021 Cuma günü kitlesel açıklama düzenlenecek.

16 Ocak 2021 Cumartesi 21:09 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılan Biyokütle Enerji Santraline karşı, 22 Ocak 2021 Cuma günü saat 10:30'da kitlesel bir basın açıklaması düzenleneceği duyuruldu.


SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün tarafından düzenlenecek kitlesel basın açıklamasına Çarşamba ve Samsun halkı davet edildi.

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) Genel Başkanı Sezgin Gümüş, Biyokütle Enerji Santraline karşı yapılacak etkinlikle ile ilgili yaptığı açıklamada "Ben bu bölgenin insanıyım. Santralin Çarşamba'ya kurulmak istenmesinin ardından o günden bugüne büyük bir mücadele veriyoruz. Ancak karşımızda ciddi bir güç var. Kurulan bu düzeni ancak halkımızın büyük dayanışmasıyla yeneceğimize inanıyorum. Bu yolda tek başına kalsam bile güzel ilçem Çarşamba'yı mahvetmelerine ve zehirlemelerine göz yummayacağım. Buradan tüm hemşerilerime tarihi bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bu santrale dur deyin. Çocuklarımızın ve genç nesillerin geleceklerini hep birlikte kurtaralım. Birileri ciddi rantlar elde edecek diye ilçeye yapılacak kötülüklere boyun eğmeyelim. İnanıyorum ki kadirşinas Samsun halkı bir ve beraber oldukça zehir santraline dur demiş olacağız" dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir'den Mutlu Pazarlar paylaşımı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir'den Mutlu Pazarlar paylaşımı