27 Ekim 2021 Çarşamba

ÇARŞAMBA BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALİNE LİSANSI OLMADIĞI GEREKÇESİ İLE SUÇ DUYURUSU

Çarşamba Biyokütle Enerji Santraline lisansı olmadığı gerekçesi ile suç duyurusu

Samsun'un Çarşamba ilçesi Eğercili mahallesinde inşaatı devam eden Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili 'Lisansı olmadığı' gerekçesi ile suç duyurusunda bulunuldu.

23 Ocak 2020 Perşembe 02:10 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapımı tartışmalara neden olan Biyokütle Enerji Santrali'nin şimdide 'Lisansının olmadığı' gündeme geldi.


Samsun Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ve Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, Çarşamba ilçesi Eğercili Mahallesi'ne Oltan Köleoğlu Enerji tarafından inşa edilmeye devam edilen biyokütle enerji santrali ile ilgili açıklama yaptı. 

Biyokütle Enerji Santrali hakkında mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini belirten ziraat oda başkanları Erdal Avcı ve Ferda Ergün, santral ile ilgili lisansının olmadığı gerekçesi ile suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Hedef Halk Gazetesinden Zekeriya Fırat'ın haberine göre Samsun- Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, "Kanunla korunan Çarşamba Ovası'nın tam ortasına zehir kusan bir santrali dikiyorlar. Binlerce ton kül, tarım arazileri üzerine salınacak. Doğamız tarım arazilerimiz yok olacak. Santral ile ilgili açılan davada yürütmeyi durdurma kararı verildi. Santrale lisans verilmemiş. Buna rağmen inşaat tam gaz devam ediyor. Burada bir hukuksuzluk var. Bununla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Samsun'da sorumlu kurumlara çağrı yapıyorum; Bu durumu görsünler, önlem alsınlar "dedi.

İNŞAAT DEVAM EDİYOR
Hedef Halk Gazetesinden Zekeriya Fırat'a açıklama yapan Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, yaptıkları  suç duyurusunda ihmali olanların cezalandırılmasını talep ettiklerini belirtti. Lisans almayan ve mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı verdiği bir santralin inşaatının nasıl devam ettirilebildiğini soran Ergün, "Bir mahkemede yürütmeyi durdurma kararı verildi. Başka bir dava daha açıldı, oda devam ediyor. Böyle bir durumda inşaat devam ediyor. Buna aklımız almıyor. Burada bir hukuksuzluk var bunu görün "diye konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'dan hangi isimler terörden arananlar listesinde! İşte o isimler

Samsun'dan hangi isimler terörden arananlar listesinde! İşte o isimler