29 Eylül 2020 Salı

ÇARŞAMBA BİYOKÜTLE SANTRALİNİN DIŞ CEPHE RENGİ YEŞİL BEYAZ OLACAK

Çarşamba Biyokütle Santralinin dış cephe rengi yeşil beyaz olacak

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılan Biyokütle Enerji Santralinin bordo mavi renklere sahip olacağı iddiaları üzerine Oltan Enerji bir açıklama yaparak, santralin yeşil beyaz renklere sahip olacağını duyurdu.

04 Şubat 2020 Salı 14:47 GÜNCEL

Samsun’un Çarşamba ilçesinde kurulmakta olan Biyokütle Enerji Santralinin (BES) dış cephesinin bordo mavi değil, yeşil-beyaz renklere sahip olacağı açıklandı.


Bitkisel atıkları kullanarak enerji üretimi için yapılan çevreci yatırımlarda öncü olan Oltan Köleoğlu Enerji tarafından Eğercili Mahallesi’nde inşaatı devam eden Çarşamba BES’in projesi hazırlandığında giydirilecek renkler de yeşil beyaz olarak belirlenmişti.

Alınan bilgiye göre, yeşil beyaz seçilirken yörenin takımı olan Çarşambaspor’un renkleri ve çevreye uyum da göz önüne getirildi. 27 MWe kurulu güçle gelecek yıl enerji üretimine başlanacak santralde yörede bulunan kavak ve söğüt kökleri, dalları, orman ürünleri, fındık kabuğu gibi bitkisel atıklar kullanılacak. Çevreci enerji olarak da adlandırılan BES’lerde kullanılacak bitkisel atıklarla üreticilere ek gelir de sağlanmış olunacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da güvercinler konmasın diye pencere önüne çivi konulan bina

Samsun'da güvercinler konmasın diye pencere önüne çivi konulan bina