24 Nisan 2019 Çarşamba

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI BAŞKANI KAZIM YILMAZ TOBB TARIM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz TOBB Tarım Kurulu üyeliğine seçildi

Samsun'un Çarşamba ilçesi Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Tarım Kurulu üyeliğine seçildi.

31 Mayıs 2018 Perşembe 15:54 GÜNCEL

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Tarım Kurulu üyeliğine seçilen Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, "Tarım Kurulunda ülkemizin tarımla ilgili sorunlarını konuşup değerlendireceğiz" dedi.


TOBB Genel Kurulunun ardından diğer alanlarda ki seçimler de tamamlandı. Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan’ın Başkanlığında 4 yıl görev yapacak kurul, 10 kişiden oluştu.  TOBB Tarım Kurulu,  Türkiye’de bulunan 365 oda ve borsayı tarımsal sektörde ki ilgili alanlarda temsil edecek.  

Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı, TOBB Tarım Kurulu Üyesi Kazım Yılmaz seçim sonrası yaptığı açıklamada, öncelikle kurul başkanı Mehmet Erdoğan ile üyeleri tebrik edip, kendilerini seçen genel kurul delegelerine de teşekkür etti.  Kuruldan bahseden  Kazım Yılmaz, "Tarım Kurulu'nda ülkemizin tarımla ilgili sorunlarını konuşup değerlendireceğiz. Bunlarla ilgili raporlar hazırlayıp, ilgili Bakanlık, kamu kurum ve kuruluşlarla paylaşıp, tarımla ilgili sorunlara çözüm bulacağız" dedi. 

Kazım Yılmaz, bölgenin ve şehrin tarımda en önemli geçim kaynağı olan fındık sektörünün sorunlarının çözümünde Tarım Kurulunun önemli bir araç olacağını vurguladı.  Kazım Yılmaz, son olarak,  ayrıca diğer tarım ürünlerinin geliştirilmesi konusunda kurulla birlikte çalışmalar yürütüleceğini, ilgili tarım ürününde üreticinin ve iş adamlarının beklenti ve sorunlarının sonuca ulaşması için mücadele edileceğini de ifade etti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da ekonomiye her yıl 20 milyon TL katkı sağlayan tesiste 150 işçi çalışıyor

Samsun'da ekonomiye her yıl 20 milyon TL katkı sağlayan tesiste 150 işçi çalışıyor