30 Kasım 2021 Salı

ÇARŞAMBA'DA YAPILAN BİYOKÜTLE SANTRALİNE MAHKEMEDEN YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI

Çarşamba'da yapılan Biyokütle Santraline mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı

Samsun'un Çarşamba ilçesi Eğercili mahallesinde Oltan Köleoğlu Enerji firması tarafından yapılan Biyokütle Enerji Santrali inşaatına Samsun 3. İdare Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı verildi.

27 Mart 2020 Cuma 14:00 GÜNCEL

Samsun Mimar Odası, Çarşamba ilçesinde yapımı devam eden Biyokütle Enerji Santraline, 3. İdare Mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini açıkladı.


Samsun'un Çarşamba ilçesine bağlı Eğercili mahallesinde yapımı devam eden Biyokütle Enerji Santrali inşaatı ile ilgili Samsun 3. İdare Mahkemesinden yürütmeyi durdurma kararı çıktığı açıklandı. 

Samsun Mimarlar Odası tarafından yapılan açıklamada, Çarşamba ilçesinde yapılan Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili yürütmeyi durdurma kararının alındığı belirtilerek, konuyla ilgili kamuoyuna şu bilgiler verildi.
"Çarşamba Eğercili de yapılmakta olan Biyokütle Enerji Santraline karşı Mimarlar Odası Samsun Şubesi ve yörede arazisi bulunan ve yaşayan 4 vatandaş tarafından açılan davada 1/5000’lik Nazım Plan ve 1/1000’lik Uygulama İmar Planının yürütmesinin durdurulmasına karar verildi. Yürütmesi durdurulan planlar neticesinde yapı ruhsatının da hukuka aykırı hale geldiği hükmüne varıldı. Samsun 3. İdare Mahkemesi tarafından verilen bu kararlar gereği Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Çarşamba Belediyesi tarafından yürütülmekte olan inşaat derhal durdurulmalıdır. Aksi durumda hukuki süreçleri sürdürerek takip edeceğiz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Murat Aydın

27 Mart 2020 Cuma 18:28

Dünyada salgın hastalıklar başladı. Sırada gıda ve su kıtlığı var. Türkiye'nin en verimli ovalarından biri olan Çarşamba ovasına sanayi tesisi yapılması akıl işi değil. Gidin Tekkeköy'e yapın ve OSB bölgelerine yapın. Devlet aklı olaya el koymaya başladı. Bu saatten sonra devlet baba ne derse o olacak! O kadar!

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kullandıkları yüz maskelerini yerlere atan vatandaşlara tepki var

Samsun'da kullandıkları yüz maskelerini yerlere atan vatandaşlara tepki var