19 Ocak 2021 Salı

CEMİL DEVECİ AÇIKLADI! ATAKUM İMAR ŞİRKETİ ÜZERİNDEN 100 MİLYON TL KOPARTILDI

Cemil Deveci açıkladı! Atakum İmar Şirketi üzerinden 100 milyon TL kopartıldı

Samsun'da Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, Atakum İmar Şirketi üzerinden Atakum halkının cebinden 100 milyon TL paranın kopartıldığını açıkladı.

02 Ağustos 2019 Cuma 18:39 GÜNCEL

Samsun'da CHP'nin Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum İmar İnşaat Şirketi ile ilgili çok konuşulacak bir açıklama yaparak, "Atakum İmar İnşaat Şirketi üzerinden 100 milyon TL para kopartılmış" dedi.


Atakum Belediyesi Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum İmar İnşaat Şirketi başta olmak üzere yeğenini özel kalem müdürü yapması ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Dün Atakum Belediyesi binası önünde kendisine destek vermeye gelen vatandaşlara seslenen Cemil Deveci, burada dikkat çekici sözler söyledi.

Konuşmasında Atakum Belediyesi'nde beklediğinin ötesinde sorunlar olduğunu kaydeden Başkan Deveci, "Bunları açıklamadım basına, özellikle şirketle ilgili sorunları açıklamadım. O belgeleri Atakum Belediyesi adına bilgi, belge ve faturaları basına sızdıranlar var. Ama ben sözümün arkasında durdum. O bilgiler doğruydu. Sizlere yalan söylemedim. Atakum Belediyesi'nin bütçesinden 8 milyon TL sermaye artırımıyla para aktarılmış şirketin bugün 40 milyon TL borcu var. Onun yerine kurduğumuz Atakum Belediyesi'nin kasasından bir kuruş çıkmayan, eski şirketin yaptığı görevleri yerine getiren iki buçuk aylık şirket 250 işçi çalıştırıyor ve maaşlarını sigortalarını vergilerini ödüyor, kimseye borç yapmadan aldığı her şeyi peşin alıyor ve kar ediyor. Peki öbür şirkete siz Atakumlular sormayacak mısınız? 40 milyon TL zarar ettin onu anladık, sen hiç mi kar etmedin kardeşim diye. Sadece şirket üzerinden Atakum halkının cebinden kopartılan para 100 milyon TL. Hesabını vermeye hazırım. Yüreği olan gelsin. Televizyon ya da basın nerede tartışmak istiyorlarsa. Elimde belgeler var. Gayet açık hesap. Bu kar eden şirket, onun yerine Atakum Belediyesi'nin bütçesinden bir kuruş para çıkmadan Cemil Deveci'nin arkadaşlarının ve kadrolarının yönettiği şirket. 10 bin liradan fazla bütçe yönetmemiş, 10 kişiden fazla insan yönetmemiş sözüm ona basın mensupları benim kadromu eleştirecekler. Kar ediyor kar. Gelin nasıl kar ediyor diye sorun da görün. Hesapları incelesinler. Müfettişler yukarıda çalışıyor. Ben sizden bir şey istiyorum. Cemil Deveci'nin kurduğu her cümle doğru cümle buna güvenin. Her söylediği rakam doğru ona güvenin. Ben Atakum'un hakkını savunuyorum. Atakumluların da bugün burada olduğu gibi yarın da yanımda olmasını istiyorum. Demokrasinin, anayasal yurttaşlığın gereği budur. Madem vergi veriyoruz, madem ki oy veriyoruz; verdiğimiz verginin hesabını sormalıyız. Atakum'un Karadeniz'in ve hatta Türkiye'nin en okumuş yazmış, aydın kesiminin birlikte yaşadığı bir kent. O zaman bu özellik size ciddi bir sorumluluk yüklüyor. Bunu seçim döneminde de söyledim. Hem bütçe olarak hem de şehircilik anlamında Atakum'u çaldırmışsınız. Sorumluluğun büyüğü sizde arkadaşlar. Atakum'un en eski seçmenlerinden biri benim. Ben daha belediye olmadan beri burada yaşıyorum. Atakumluyum. Ben de sizlerle birlikte bu sorumluluğu paylaşan bireylerden bir tanesiyim. 'Vergimizi nereye harcıyorsun arkadaş, kime sordun' diyemedik. Anayasal yurttaşlık görevimizi yerine getiremedik. Bunları bilmemiz lazım" diye konuştu. 

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ 4 AYDIR MAAŞ ALMADAN ÇALIŞIYOR
Atakum Belediyesi Özel Kalem Müdürü Av. Merve Selin Cengiz ile ilgili eleştirilere de cevap veren Başkan Deveci, "Söyleyip söylememek konusunda kararsız kalmıştım ama söylüyorum. Özel Kalem Müdürü benim akrabam. 3. dereceden eşimin akrabası benim değil. Tamam bunu reddetmiyorum, inkar da etmiyorum. Özel Kalem Müdürü'nün Atakum kurulduğundan bu yana diğer belediyeler dahil taşıdığı nitelikleri taşıyan bir özel kalem müdürü gönderin, kendisi gidiyor yarın. Dört aydır maaş almadan çalışıyor. Atakum Belediyesi'nden gayri meşru para bekleyenler dört aydır yazıp çiziyor. Ayıp diye bir şey var. Çocuklarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz? Evinize nasıl giriyorsunuz? Bu ülke için hiç mi sorumluluk taşımıyorsunuz?" sözlerini kaydetti. 

Başkan Deveci, korkunun ecele faydası olmadığını söyleyerek, sözlerini şu şekilde tamamladı: "En geç 2021'de Türkiye'de iktidar değişiyor. İktidar yandaşlığına soyunmuş, oradan cesaret alanlar ve oradan aldıklarıyla geçinenler 2021'e kadar gidecekleri yeri bulsunlar, hesaplasınlar. Atakum'da, İstanbul'da, Ankara'da, Adana'da, Mersin'de nasıl değişmişse, 2021'de Türkiye rayına oturuyor. Ülke Atatürk'ün yolundan gidenlere teslim edilecek. Hepsi seçimle ve sizin iradenizle olacak. Yavaş yavaş doğru yere gelsinler, gerçeği bulsunlar. Atatürk'ün ve Atatürkçülerin yoluna girsinler. Benimle ilgili hesap yapanlar bu alana baksınlar. O insanlar benden bir biçimde kurtulsalar bile Atakumlulardan kurtulamazlar. Hesaplarını bir kez daha gözden geçirsinler, gelsinler. Bizim gönlümüz onlara da açık."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

samsunkenthaber müdavimi

02 Ağustos 2019 Cuma 19:21

OCAKLARI SÖNSÜN BAŞKA BİRŞEY DEMİYORUM

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun İl Başkanı Kundak'a CHP'li Yaşar Zehir'den Atakum Belediyesi tepkisi

CHP Samsun İl Başkanı Kundak'a CHP'li Yaşar Zehir'den Atakum Belediyesi tepkisi