04 Aralık 2020 Cuma

CEMİL DEVECİ 'ATAKUM BELEDİYESİ BATMIŞ' DEDİ FLAŞ AÇIKLAMALAR YAPTI

Cemil Deveci 'Atakum Belediyesi batmış' dedi flaş açıklamalar yaptı

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinde Atakum Belediye Başkanı seçilen CHP'li Cemil Deveci, belediyede maaşların ödenmediği, işçi çıkartıldığı yönündeki iddialara karşı sessizliğini bozdu.

29 Mayıs 2019 Çarşamba 12:13 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, "Atakum Belediyesi batmış" dedi Samsun Kent Haber'e flaş açıklamalar yaptı.


Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 31 MArt seçimlerinden sonra belediyede işçi çıkartıldığı, personel maaşlarının ödenmediği ile ilgili gündeme gelen iddia ve haberlere yanıt verdi.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamada, Atakum halkına hizmet etmek için belediye başkanlığına talip olduklarını ve Atakum halkınında 31 Mart yerel seçimlerinde bu yetkiyi kendilerine verdiğini hatırlatarak, 

ATAKUM BELEDİYESİ BATMIŞ..
"Bize güvenerek bizi belediye başkanlığı görevine seçen Atakum halkına hizmet etmek boynumuzun borcudur. Atakum halkının bu konuda asla başını öne eğdirmeyeceğiz. Enkaz edebiyatı da yapmayacağız. Ancak belediyenin içinde bulunduğu durum gerçekten kötü. Atakum Belediyesi batmış. Bizden önceki yönetimler belediyeyi ekonomik anlamda kötü yönetmiş. Geçmişin bıraktığı enkazın faturası bize kesilmek isteniyor. Belediye Başkanı olarak Atakum için güzel projelerimiz var. Biz bu projeleri hayata geçirerek bizden hizmet bekleyen Atakum halkının yüzünü güldürmek istiyoruz. Ancak 31 Mart seçimlerinden sonra teslim aldığımız belediyeyi mali açıdan bir düzlüğe çıkartmamız ve bu konuda yaşanan sorunları aşmamız için zaman lazım. Geçmişe takılı kalmayacağız. Biz her şeye ve her şeye rağmen işimize bakacağız" dedi.

SAMSUNKENTHABER'E KONUŞTU
Belediye başkanlığı görevini teslim aldığı ilk günlerde Atakum Belediyesine haciz geldiğini de hatırlatan Cemil Deveci, Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni ve İnternet Medya Bilişim Federasyonu(İMEF) Samsun İl Temsilcisi Haydar Öztürk'e yaptığı açıklamalarda enine boyuna açıklamalarda bulundu.

4 AY MAAŞ VEREMEYENLERE SESİ ÇIKMAYANLAR..
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, yaptığı açıklamalarda belediyede personel maaşlarının ödenmediği iddiaları ile ilgili, "Bizden önce Atakum Belediyesini AKP yönetiyordu. Atakum Belediyesi AKP'deyken seçimlere 4 ay kala burada işçilerin maaşları ödenmiyordu. Atakum Belediyesinde personele 4 ay maaş ödemeyenlerin vermediği hesabı ben zor şartlarda da olsa vermeye çalışıyorum. 4 aydır burada personele maaş ödenmemesine sesini çıkartmayanlar şimdi kalkmış bize hesap sormaya çalışıyor. Belediyenin mali ve ekonomik açıdan batırılmış olmasına rağmen işçilerimizin ve personelimizin maaşlarını ödemeye çalışıyoruz. Geçen ay maaş ödemelerini yaptık bu ayda peyder peyi ödemeleri yapıyoruz. Bu konuda kimsenin emeğini karşılıksız bırakmamak için mücadele ediyoruz. Emeğin ve işçinin alın terinin kutsallığını biliyoruz. Hiç kimseyi de mağdur etmemek için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

ŞEFFAF OLACAĞIZ DEDİK BASINDA OBJEKTİF OLMALI
Atakum Belediyesinde kendisinden önce başlayan sorunlarla ilgili olarak basın yayın organlarından da objektif olmalarını ve geçmişin faturasını kendi üzerine yıkmamasını isteyen Cemil Deveci, "Basın burada olup bitenleri açıp bize sormalı. Ama görüyoruz ki kimse buna ihtiyaç duymadan doğru olup olmadığını dahi bilmeden birileri yada birilerinin aktardığı yalan yanlış bilgileri sayfalarına taşıyarak hakkımızda olumsuz haberler gündeme getiriyorlar. Biz kimseye işini nasıl yapacağını söyleyecek değiliz. Ama basın her konuda objektif olarak, kamuoyuna doğru bilgileri aktarmakla mükelleftir. Burada kötü yönetilmiş bir belediyeyi düzlüğe çıkartmaya çalışırken, asılsız ve aslı astarı olmayan konu ve olayların basın tarafından gündeme getirilmesi üzüntü vericidir. Biz bu konuda şeffaf olacağımızı hiç kimseden hiç bir şeyi saklamayacağımızı söyledik. Basın kuruluşları her konuda bizlere ulaşarak sordukları soruların cevabını net bir şekilde alabilir" diye konuştu.

KİMSE BİZİ YOLUMUZDAN ALIKOYAMAYACAK
Atakum Belediyesi olarak Ramazan Bayramı öncesi bir dergi çıkartacaklarını ve bu dergide belediyenin borcu, alacağı, vereceği ile ilgili tüm bilgileri yayınlayacaklarını da vurgulayan Cemil Deveci, işçi çıkartıldığı ile ilgili ise şunları dile getirdi.
"Bizden önceki yönetim belediyeye fazla personel alımı yapmış. Bu personel alımının bir kısmı seçim öncesi yapılmış. Çalışmadan maaş alanlarda var. Çalışan, evine ekmek götürme derdinde olan, işinin hakkını veren, işinin dışında başka derdi olmayan çalışanlarla birlikte biz Atakum halkına hizmet edeceğiz. Bu konuda kimsenin yüzünü kara çıkartmamaya kararlıyız. Bu gibi mesnetsiz, asılsız, saptırma bilgilerle de hiç kimse bizi yolumuzdan alıkoyamayacak"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hayati

29 Mayıs 2019 Çarşamba 14:12

Kayınço Azizi merakla bekliyoruz. İskak Taşçının ofisinde proje çizdiren hemen onay alıyor başka yerde çizdiren aylarca bekliyor iddaa bu doğru mu acaba?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Belediyesi ve İmar İnşaat Şirketinin tüm borçları rakam rakam açıklandı

Samsun'da Atakum Belediyesi ve İmar İnşaat Şirketinin tüm borçları rakam rakam açıklandı