26 Ekim 2021 Salı

CEMİL DEVECİ DİYARBAKIR ANNELERİNİ ZİYARET ETME TEKLİFİNE 'GİDELİM' YANITINI VERDİ

Cemil Deveci Diyarbakır Annelerini ziyaret etme teklifine 'Gidelim' yanıtını verdi

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, meclis toplantısında AK Partili meclis üyesinden gelen 'Diyarbakır Annelerini ziyaret edelim' teklifine "Ben vatanseverim gidelim" yanıtını verdi.

04 Şubat 2020 Salı 18:42 GÜNCEL

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci'den Diyarbakır Anneleri çıkışı. Cemil Deveci terörün insanlık suçu olduğunu söyledi, Diyarbakır Annelerini ziyaret etme teklifine olumlu yanıt verdi.


Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, bugün yapılan meclis toplantısında gündem dışı söz alan AK Parti Meclis Üyesi Osman Kulaberoğlu'nun 'Diyarbakır Annelerini ziyaret edelim' teklifine olumlu yanıt verdi.

AK Partili Atakum Belediye Meclis üyesi Kulaberoğlu, meclis toplantısının gündem dışı bölümünde "Ülkemizin en büyük sorunu öncelikle terör. Terör nedeniyle bugüne kadar 60 binden fazla insanımızı kaybettik. Birlik ve beraberliğe, dünden bugün daha çok ihtiyacımız var. Bu anlamda, terörle mücadelede şehit olan polislerimizi, askerlerimizi rahmetle yad ediyorum. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bu kadar insanımızı kaybettik ama terör bugün Güneydoğu'da fazlasıyla yer almaktadır. Orada da Diyarbakır Anneleri teröre karşı, çocuklarına sahip çıkma noktasında bir mücadele sergilemektedir. Bu nedenle ülkemizde faaliyet gösteren STK'ları, belediyeleri ve odaları destek vermelerini öneriyorum. Bu belediyemiz için de milat olacaktır. Sizin öncülüğünüzde, meclis üyelerimizle Diyarbakır Anneleri'ni ziyaret etmeyi öneriyorum. Başkanımızın sürekli söylediği 'Birlikte yönetelim' düşüncenizi de destekleyecek bir unsur olacağını düşünüyorum." dedi.

TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR
Kulaberoğlu'nun önerisine teşekkür ederek destek veren CHP'li Atakum Belediye Başkanı Deveci, "Terör uzun süredir ülkemizin temel sorunlarından birisi. Yurttaşlık bilincini taşıyan, bu topraklara vicdanıyla bağlı olan, 'Ben vatanseverim, benim çocuklarım bu topraklara gömülecek' diyen herkesin teröre karşı çıkması lazım.  Terör bir insanlık suçudur. Diyarbakır Anneleri de çocuklarına sahip çıkıyorlar. Bundan daha insani bir şey yoktur. Tıpkı Cumartesi Anneleri gibi. Onlar da çocuklarını kaybettiler. Yıllardır 'Benim çocuğum nerede, nereye gitti?' diyerek evlatlarının akıbetlerini arıyorlar. Diyarbakır Anneleri ile Cumartesi Anneleri arasında benim vicdanımda bir fark yoktur. Sizin önerinizi değerlendirelim. Bir komisyon oluşturalım. İlgili birimlerle görüşelim, Samsun Valiliği ve Diyarbakır Valiliği bize yol gösterecektir. Çok teşekkür ediyorum, bu konuda Atakum Meclisi'nin duyarlılığını sizin ifadelerinizle kamuoyuna duyurmuş olalım" sözlerini kaydetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a Çarşamba günü için saatte 100 kilometre esecek fırtına uyarısı

Samsun'a Çarşamba günü için saatte 100 kilometre esecek fırtına uyarısı