27 Ekim 2021 Çarşamba

CEMİL DEVECİ DOWN SENDROMLU MİLLİ SPORCU SALİHCAN ÖZTANKAL'A TAM DESTEK VERECEK

Cemil Deveci down sendromlu milli sporcu Salihcan Öztankal'a tam destek verecek

Samsun'un Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, masa tenisinde 6 yıldır namağlup Türkiye şampiyonu olduktan sonra en son Avrupa 3.'sü olan down sendromlu milli sporcu Salihcan Öztankal'a olimpiyat şampiyonluğu yolunda tam destek vereceklerini açıkladı.

11 Eylül 2019 Çarşamba 18:36 GÜNCEL

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, masa tenisinde 6 yıldır namağlup Türkiye şampiyonu olduktan sonra en son Avrupa 3.'sü olan down sendromlu milli sporcu Salihcan Öztankal'ı makamında ağırladı. 


Samsun'da Özel Yıldızlar Spor Kulübü bünyesinde spor faaliyetlerine başarılı biçimde devam eden down sendromlu milli sporcu Salihcan Öztankal, antrenörü Abdullah Kemal Yaşkafa ve ablası Büşra Öztankal ile Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'yi makamında ziyaret etti. Masa tenisinde Avrupa 3.'sü olan Öztankal, başarısının mutluluğunu Başkan Deveci ile paylaştı.

AVRUPA 3.'SÜ OLDU
Salihcan Öztankal'ın 4 yıldır antrenörlüğünü yapan Abdullah Kemal Yaşkafa, 19 yaşındaki genç sporcunun başarılarıyla gurur duyduklarını ifade ederek, "Salihcan, son 6 yıldır namağlup Türkiye şampiyonu oldu. Her şampiyonadan alnının akıyla çıktı. Özel bir genç olmasının yanı sıra özel de bir sporcu. Onunla çalışması da çok keyifli. En son Finlandiya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda 3. oldu. Bu şampiyonada 14 ülke yarışıyordu ve biz de ülkemizi gururla temsil etti. Açıkçası Avrupa şampiyonluğunu kıl payı kaçırması bizi çok üzse de gelecek şampiyonluklar için de motive etti. Şimdi deTürkiye'de dünyanın en büyük down sendromlular spor oyunu olacak Trisome Game 2020'de de yarışacak. Hedefimiz olimpiyat şampiyonu olmak. Salihcan iddialı sporcular arasında, kendisine de çok güveniyor" dedi.RAKİP TANIMIYOR
Milli sporcunun ablası Büşra Öztankal ise, kardeşinin büyük bir mutlulukla masa tenisi oynadığını belirterek, "Masa tenisi O'na her açıdan çok büyük katkı sağladı. Spordan sonra daha sosyal bir genç oldu. Başarılarıyla birlikte ailemizi ve çevremizi gururlandırdı. Maçlarda kazandığında yaşadığı mutluluğun tarifi yok. Çok sıkı çalışıyor, rakip tanımıyor ve gerçekten de onu kimse yenemiyor" diye konuştu.

TAM DESTEK
Genç sporcunun hikayesinden ve başarılarından etkilenen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Öztankal'a tam destek sözü verdi. Özel sporcu ile yakından ilgilenen ve bir süre sohbet eden Başkan Deveci aynı zamanda milli sporcudan olimpiyat derecesi de beklediğini ifade ederek, "Salihcan'ın başarılarıyla gurur duydum. En yakın zamanda kendisiyle masa tenisi maçı da yapacağız. Salihcan gibi evlatlarımızın her zaman desteklenmesi gerekli" sözlerini kaydetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi Özel Kalem Müdürü Özenç 12 işçi işe alındı iddiasına açıklama yaptı

İlkadım Belediyesi Özel Kalem Müdürü Özenç 12 işçi işe alındı iddiasına açıklama yaptı