14 Haziran 2021 Pazartesi

CEMİL DEVECİ İÇERİDEN İHANETE UĞRUYOR! ATAKUM BELEDİYESİNDE Kİ BRÜTÜSLER

Cemil Deveci içeriden ihanete uğruyor! Atakum Belediyesinde ki Brütüsler

Cemil Deveci bir yandan hacizler ve borçlarla boğuşurken, bir yandan da ayrıca içeriden ihanete uğruyor gibi bir tablo var ortada. Atakum'da birileri 'Her şey Güzel Olacak' derken birileri de 'Her şey Kötü olsun' derdinde.. Peki kim bu Brütüsler..

08 Eylül 2019 Pazar 17:58 GÜNCEL
Samsun'da 31 Mart seçimlerinin üzerinden 6 ay gibi bir zaman geçmiş olmasına rağmen CHP'li Cemil Deveci'nin başkanlığını yaptığı Atakum Belediyesinde sular bir türlü durulmuyor.

31 Mart seçimleri öncesi AK Parti'de bulunan Atakum Belediyesi, 31 Mart seçimlerinin ardından CHP yönetimine geçti.

Seçim sonrası Atakum Belediyesinde önceki dönem ile ilgili 37.5 ton et konusu başta olmak üzere, şirket kasasında olmadığı iddia edilen 7 milyon lira civarında para ile ilgili iddialar da gündeme geldi.

Bu iddiaların ardından Atakum Belediyesine bir biri ardına haciz memurları gitmeye başladı. 

Hacizler Atakum İmar İnşaat Şirketine ve mallarına yapılırken, belediyede cenaze aracı dahi haciz kapsamında bağlandı. Hacizlerin yanı sıra belediyeye alınan özel kalem müdürünün başkan Deveci'nin eşinin yeğeni olması, hacizlik şirket nedeniyle yeni kurulan şirketin yine bir yeğen üzerine kurdurulup daha sonra belediyeye devredilmesi konusu da yaşanan onca sıkıntıya tuz biber oldu.

Belediye başkanı çalışacağı kadroyu kendi belirler.. Buna kimsenin diyecek bir sözü olamaz. 

Bizim tüm bu meselelerin dışında anlayamadığımız ve algılayamadığımız konu, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci tüm bu sorunları yaşarken, köşeye sıkıştırılmaya çalışılırken, CHP İl ve Atakum İlçe Başkanlığının sessizce tüm olup bitenleri tribünden  izliyor olmasıdır. 

AK Parti Atakum İlçe Başkanı dahi çıkıp açıklama yaparak, CHP'li başkan Deveci'yi hedef alırken ve de suçlarken, CHP İl ve İlçe örgütleri adeta başını kuma sokmuş durumda.

CHP Samsun İl ve Atakum İlçe'nin tüm bu olup bitenler karşısında Cemil Deveci'yi neden savunmadıkları, neden açıklama yapmadıkları ve Deveci'yi neden yalnızlaştırdıkları da ayrı bir merak konusu.

CHP İl ve CHP Atakum İlçe Başkanlığında bu sessizlik sürerken, Atakum'da Millet İttifakının ortağı olan İYi Parti kanadı ise haciz sarmalı, borç ve bir sürü sorun ile boğuşan Cemil Deveci'ye başka bir derdi yokmuş gibi her dediğini yaptırmaya çalışıyor. İYi Parti kanadı Atakum'da kimin işten çıkartılacağı, kimin işe alınacağı, kime görev verileceği, kime  verilmeyeceği konularında duyumlarımıza göre Cemil Deveci'nin adeta başının etini yiyormuş. 

Öte yandan CHP İlkadım İlçe Başkanlığı, İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile hala cicim aylarını yaşıyor ve 'sen ne dersen o olur başkan' modunda kalarak belediyede ne bir görev, ne görevde olmasını istedikleri kişiler için bir talepte bulunmuyormuş. Hatta yine duyumlarımıza göre CHP İlkadım ilçe, 5 kişinin işe alınması için Necattin Demirtaş'a bir liste dahi sunmuş. Ancak o listedeki isimler kimlerdir bilemiyoruz, söz konusu 5 kişiyi bile işe aldırmayı becerememişler. 

Atakum'da İYi Partililer, belediyeye her istediğini yaptırırken, İlkadım'da ise CHP'lilerin sözü geçmiyor yani. 

Atakum'a yeniden dönecek olur isek.. Cemil Deveci bir yandan hacizler ve borçlarla boğuşurken, bir yandan da ayrıca içeriden ihanete uğruyor gibi bir tablo var ortada. 

Bu ihanetin ise Deveci'nin partisine mensup kişiler tarafından yapıldığı  adeta ayyuka çıkmış durumda. Anlaşılan o ki, Atakum'da birileri 'Her şey Güzel Olacak' derken birileri de 'Her şey Kötü olsun' derdinde.. Peki kim bu Brütüsler.. 

Cemil Deveci böyle bir tabloda belediyede kime güvenecek.. Daha vahim şeylerde var.. Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin konuştuğu bir ortamda ses kaydını çekenler bile olmuş. Bu ses kaydı elden ele dolaşıyor. Sistemsel olarak yapılan bir eleştiri ile ilgili, gereğinden fazla samimi sözler söylenmiş ve bu sözlere ait ses kaydı ile de birileri, galiba bir yerlere varacağını sanmış. Cemil Deveci aynı samimiyeti meclis toplantısında da sergilemiş, gereğinden fazla samimi açıklamalar yapmış daha sonra ise yine kendi başını ağrıtmıştır. Malum ses kayıdı olayına dönecek olursak, Cemil Deveci'nin de illegal olan bu ortam dinleme, ortam kaydı yapma eyleminden haberdar olduğunu tahmin ediyoruz. Bu konu da sayın Cemil Deveci bir hukukçu olarak derhal suç duyurusunda da bulunmalıdır. 

Sözün özü Cemil Deveci üst kadroda Özel Kalem gibi kendine yakın bir kaç ismi yanına alırken, alt kadroda hakimiyetini henüz kuramadı. İşte kurulan yeni şirketin yeğen üzerine inşa edilmesinin nedeni de sanırız bu. Güven ortamı yok!

Otorite yerine paranoyanın hakim olduğu bir ortamda nasıl hizmet üretilecek. Kim bilgi sızdırıyor, kim bize karşı olanlarla işbirliği yapıyor gibi hezeyanların sonu yok. Bu yüzden Cemil Deveci her ne kadar yumuşak yüzlü ise de, önce içeride sonrada dışarıda 'Her şeyin Güzel Olması' için otoritesini kurması şart!

Söz yeğenden açılmışken, yeni şirketin sermayesini Cemil Deveci vererek yeğenine kurdurdu. Bu şirketin kurulmasında da kötü bir niyet olduğunu düşünmüyoruz. Sanırız bu şirket yeğenin üzerinde bir gün kaldı ve sonrasında belediyeye devredildi. Ve şuan bildiğimiz kadarı ile ticaret sicil gazetesinde de, meclis kararına göre de yeni şirket ile ilgili tek yetkili Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci.. 

Ticaret sicil gazetesine göre yeni kurulan şirketin bir günlük sahibi görünen yeğen, şirketi belediyeye devretti. O yeğen şimdi, Atakum Belediyesinde asgari ücret ile temizlik işlerinde çalışıyor. Bununda bir anlamı olmalı!

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Zekirdex

10 Eylül 2019 Salı 09:01

Adam halka acik yapiyor toplantilarini, onceki donemin borclarini kapatmaya calisiyor. Kendi yemiyor ve yediginden cevresine yedirmiyor diye mi kotu oluyor simdi.

Yalçın grnç

09 Eylül 2019 Pazartesi 23:49

Başkan ona inanan ve onu satmayacaklarla yola devam etseydi bunların hiçbirini yaşamayacaktı ve hal böyle iken başkan kendisine inanmayanlara ve orada iş üretmeyenlerle çalışmayı tercih etti lakin bir partili olarak üzülüyorum,başkan nezaman derse göreve hazırız,herşeyin güzel olacağına halen inanıyorum,saygılarımla.

Salih

08 Eylül 2019 Pazar 17:57

Çok mu masum oldu yani öyle mi adam işi kılıfına uydruyor bu kadar madem yeni kurulan şirket kar ediyor niye belediye kötü durumda diye ağlamaya devam ediyor ve neden bir icraat yok hep aynı yalan yok içeriden ihanet yok dışarıdan ihanet boş konuşmayın iş yapın Atakum halkının parasını çar çur etmeyin

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Pendikspor'u 2-0 yendi

Yılport Samsunspor Pendikspor'u 2-0 yendi