04 Aralık 2020 Cuma

CEMİL DEVECİ KAYIP 7.2 MİLYON TL PARA VE 37.5 TON ET OLAYI İLE İLGİLİ DAVA AÇACAKLARINI AÇIKLADI

Cemil Deveci kayıp 7.2 milyon TL para ve 37.5 ton et olayı ile ilgili dava açacaklarını açıkladı

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci'den belediyede kayıp olduğu gündeme gelen 7.2 milyon TL para ve 37.5 ton lop et alımı ile ilgili flaş açıklamalar geldi, "Dava açıyoruz" dedi.

18 Haziran 2019 Salı 20:29 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, 31 Mart seçimleri öncesi belediyeye alınan 37.5 ton lop et alımı ve eski başkan İshak Taşçı dönemi için kayıp olduğu gündeme gelen 7.2 milyon TL para ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Samsun Kent Haber'e konuşan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 31 Mart seçimlerinden önce belediyeye 37.54 ton et alımı yapıldığının tespit edildiğini, alınan bu etlerin ise ortada olmadığının belirlendiğini hatırlattı. 

Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı dönemine ait hesaplarda yapılan inceleme ise şirketin kasasında 7.2 milyon TL paranın olmadığının ortaya çıktığını kaydeden Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci,  kayıp olduğu gündeme gelen 7.2 milyon TL para ile ilgili eski başkan Taşçı'nın "Muhasebe hatası yaptılar" şeklinde ki açıklamasını da eleştirdi.

7.2  MİLYON TL'NİN MUHASEBE HATASI MI OLUR
Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı'nın 7.2 milyon TL para ile ilgili "Muhasebe hatası yaptılar" açıklamasına, "7.2 milyon TL muhasebe yanlışlığı olamaz. Vergi dairesine beyanname vermişler, para şirketin kasasında demişler ama ortada para yok" dedi.

ALACAK DAVASI AÇACAĞIZ
Belediyede ortaya çıkarttıkları olumsuzluklar nedeni ile karşı tarafından şuan belediyeye ait işletmelere haciz göndererek, kendileri ile ilgili çeşitli iddia ve ithamlarla haber yaptırarak kafa karışıklığı yaratmaya çalıştıklarını belirten Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamalarda şunları dile getirdi.
"Seçimden önce alınan 37.5 ton et alımı olayı ve kasada olmayan 7.2 milyon TL para ile ilgili dava açıyoruz. Dava yarın açılacak bu konu ile ilgili basına gerekli açıklamalar yapılacak. Muhasebe hatası diyorlar, 7.2 milyon TL'nin muhasebe hatası mı olur. Kendileri bu paranın belediyenin kasasında olduğuna dair vergi dairesine beyanname vermişler. Ama para yok. Bu para bana zimmet çıkacaktı. Ben şirketi devraldım 7 kuruş yok. Bende diyorum ki bu parayı ödeyin, bu para onların üzerinde görünüyor. Öderseniz dava açmam suç duyurusunda bulunmam diyorum. 4 ayrı dilekçe ile dava açacağız. Şimdi biz bu davanın ardından 7.2 milyon TL para ile ilgili de ayrıca alacak davası açacağız. Bu parayı verin diyeceğiz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Meçhul Şarkıcı

20 Haziran 2019 Perşembe 16:23

Şirket Müdürü Osman Temiz Hakkında Soruşturma açılmalı nitelikli dolandırıcılıktan kamu davası açılmalı..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un İlkadım ilçesinde dizpozofobi hastasının evinden bir kamyon çöp çıktı

Samsun'un İlkadım ilçesinde dizpozofobi hastasının evinden bir kamyon çöp çıktı