17 Mayıs 2021 Pazartesi

CEMİL DEVECİ, KILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU'NA 19 MAYIS'IN 100. YILINDA ATATÜRK ANITI HEDİYE ETTİ

Cemil Deveci, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'na 19 Mayıs'ın 100. yılında Atatürk Anıtı hediye etti

Samsun'da Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, 19 Mayıs'ın 100. yılı için Samsun'a gelen ve kendisini ziyaret eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu'na Atatürk Anıtı hediye etti.

19 Mayıs 2019 Pazar 21:21 GÜNCEL

Samsun'da gerçekleşen 19 Mayıs'ın 100. yılı için kente gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Byükşehir adayı Ekrem İmamoğlu, CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'yi ziyaret etti.
 

Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu Samsun'da ilk olarak Millet İttifakının İYi Parti adayı olan ve seçimi kazanan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu ardından Samsun'un Atakum ilçesine geçerek burada Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ile bir araya geldi.

Atakum ilçesinde partililer ve vatandaşlar tarafından coşku içinde karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu'na Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Samsun'un simgesi olan Atatürk Anıtının minyatürünü 19 Mayıs'ın 100. yıl anısına hediye etti.CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Atakum ilçesinde yaptığı konuşmada,  "Bulunduğunuz topraklar sıradan bir il değil. Bağımsızlık mücadelesinin verildiği, ilk adımın atıldığı bir kenttir Samsun. Bizler, yani bizlerin babaları ataları önce bağımsızlık mücadelesini verdiler. Hiç kimsenin önünde eğilmeyeceğiz dediler, mandayı kabul etmiyoruz dediler.  Bağımsız Türkiyeyi kurdular. Sonra Cumhuriyeti kurdular. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir dediler.  Güçlü bir demokrasi kurmak ve Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak zorundayız. Eğer mazbata iptal edilmeseydi demokrasiye bağlılığımız bu kadar ateşlenmezdi. Milli iredeyi yok saydılar. Ama ben bu ülkenin insanlarının vicdanına sesleniyorum, demokrasi anlayışına sesleniyorum.  Bütün genç arkadaşlarınızı arayın ve Cumhuriyete demokrasiye sahip çıkmalarını isteyin. Demokrasiyi güçlü hale getireceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi seçmenlere,  orduya,  milletvekillerine emanet etmemiştir. Bu ülkeyi sadece ve sadece bu ülkenin gençlerine emanet etmiştir. Bu ülkenin gençleri hangi görüşten olursa olsun, belli konularda ortak payda oluşturmamız gerekiyor. Nedir bu Cumhuriyettir, demokrasidir. Kul hakkı yememektir. Kul hakkı yenmiştir. İstanbul da o hak yeniden Ekrem İmamoğlu'na teslim edilecektir" dedi.

Ekrem İmamoğlu'da Samsun'un Atakum ilçesinde Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye gerçekleştirdikleri ziyarette, Her şey çok güzel olacak" sloganları ile karşılanırken, İmamoğlu, burada gençlerle gerçekleştirdiği buluşmasında, gençlere güvendiğini belirterek, 19 Mayıs'ın 100. yılı kutladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Musti

20 Mayıs 2019 Pazartesi 13:07

1 ayda ülkeyi soyar soğana çevirirler. Devlet kurumları işlemez hale gelir. Dahası........

eski

19 Mayıs 2019 Pazar 22:47

bu SEFER Ç A L A M A Y A C A K L A R ....göreceğiz CESARETLERİNİ o POS BIYIKLI sandık başkanlarının......o........SIFIRCLARI............o partilerin yerlerini...CHANGE cileri..........

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da Atatürk ve yol arkadaşlarını rahmetle yad etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da Atatürk ve yol arkadaşlarını rahmetle yad etti