27 Ocak 2022 Perşembe

CEMİL DEVECİ ÜCRETSİZ İZİNE AYRILAN İŞÇİLERİN MAAŞ HAKLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA YAPTI

Cemil Deveci ücretsiz izine ayrılan işçilerin maaş hakları ile ilgili önemli açıklama yaptı

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, Korona Virüs tedbirleri kapsamında belediyede ücretsiz izine ayrılan şirket işçilerinin maaş kaybının olmayacağını açıkladı.

31 Mart 2020 Salı 17:36 GÜNCEL

Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, Korona Virüs nedeniyle ücretsiz izine ayrılan şirket işçilerinin maaş hakları ile ilgili açıklamada yaptı.


Cemil Deveci, Korona Virüs tedbirleri kapsamında belediyeye ait bazı tesislerin kapatıldığını bu nedenle bu tesislerde çalışan şirket işçilerininin ücretsiz izne ayrıldığını belirterek, "Belediyemizde Korona Virüs nedeniyle kapanan tesislerimizde çalışan ve tesislerin kapalı olması nedeniyle ücretsiz izine ayrılan şirket işçilerimizin maaş hakları ile ilgili bir kayıp yaşanmayacak. Ücretsiz izine ayrılan personelin maaşlarının bir kısmını İŞKUR kısa çalışma ücreti kapsamında ödeyecek. Bu konuda İŞKUR'a başvurduk. Geriye kalan kısmı da biz ödeyeceğiz" dedi.

Atakum Belediyesinde tesislerin Korona Virüs tedbirleri kapsamında ücretsiz izine ayrılan işçilerin maaş kayıplarının olmayacağını söyleyen Cemil Deveci, bu süreçte ihtiyacı olan personeller ve ailelerine de destek verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini dile getirdi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun-Ankara yolunda sürücülerin Korona Virüs nedeniyle ateşleri ölçülüyor

Samsun-Ankara yolunda sürücülerin Korona Virüs nedeniyle ateşleri ölçülüyor