28 Ocak 2021 Perşembe

CEMİL DEVECİ VE İSHAK TAŞÇI'DAN İDDİALARI CANLI YAYINDA TARTIŞALIM ÇAĞRISI GELDİ

Cemil Deveci ve İshak Taşçı'dan iddiaları canlı yayında tartışalım çağrısı geldi

Samsun'da Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci ve eski Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan, belediye ile ilgili gündeme gelen iddiaları canlı yayında tartışma çağrısı geldi.

02 Ağustos 2019 Cuma 16:25 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, 31 Mart seçimleri öncesi AK Parti'nin yönettiği belediyede gündeme gelen iddiaları tartışmak için eski Belediye Başkanı İshak Taşçı'ya canlı yayında tartışma çağrısı yaptı.


Cemil Deveci'nin canlı yayın çağrısına eski belediye başkanı İshak Taşçı'da bugün yaptığı açıklamada,  "Ama madem kendisi, söylediği yalanları savunabileceğine inanıyor, çıkalım Samsun halkının önünde konuşalım. Belediyenin dününü ve bugünü masaya yatıralım. " yanıtı geldi.

31 Mart seçimlerinde Atakum Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci, yaptığı açıklamada, 
"Sadece şirket üzerinden Atakum halkının cebinden kopartılan para 100 milyon TL. Hesabını vermeye hazırım. Yüreği olan gelsin. Televizyon ya da basın nerede tartışmak istiyorlarsa. Elimde belgeler var. Gayet açık hesap" dedi.

Atakum Belediyesi eski Başkanı ishak Taşçı ise Cemil Deveci'nin bu açıklaması sonrası bugün gerçekleştirdiği açıklamada, şunları dile getirdi.
 “Atakum Belediyesinde görev yaptığım 2014 ve 2019 dönemine dair hesabını veremeyeceğim tek bir konu bile yok. Yapılan karalama kampanyaları, iftiralar ve yalanlar üzerine kurulmuştur. Bu konuda ben bir açıklama zaten yapacaktım. Yargı aşamasında olan, incelemeleri devam eden bu konularla ilgili olarak, yargının vereceği sonucu beklemekten ve yalanlarını yüzüne vurmaktan yanaydım. Ama madem kendisi, söylediği yalanları savunabileceğine inanıyor, çıkalım Samsun halkının önünde konuşalım. Belediyenin dününü ve bugünü masaya yatıralım. Bizim dönemimizde ilk 4 ayda 3 proje hayata geçirildi. Ne yazık ki şu anki belediye yönetimi, 4 ay geçmesine rağmen Atakum İlçesine tek bir çivi çakmadığı gibi hatta 25 kişinin çalıştığı taş parke fabrikasının üretimini durdurmuştur. Hatta ciddi bir projeden bahsetmiyor olmamaları, gelecek adına bizleri endişelendiriyor. Yapmış olduğu enkaz edebiyatı, Atakum İlçesine hiçbir proje kazandıramayacak olmasına kılıf hazırlamak olarak değerlendiriyorum. Enkaz edebiyatından anlıyoruz ki, önümüzdeki 5 yıl, Atakum İlçesi adına kayıp bir 5 yıl olacak. Bu duruma gerçekten çok üzülüyorum” 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 13 yaşındaki kız çocuğuna cinsel içerikli mesajlar atan kamu çalışanı emekli edilecek

Samsun'da 13 yaşındaki kız çocuğuna cinsel içerikli mesajlar atan kamu çalışanı emekli edilecek