17 Ocak 2021 Pazar

CEMİL DEVECİ'DEN 19 MAYIS'IN 101'İNCİ YIL DÖNÜMÜ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Cemil Deveci'den 19 Mayıs'ın 101'inci yıl dönümü ile ilgili açıklama

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 101'inci yıl dönümü ile ilgili açıklama yaptı.

14 Mayıs 2020 Perşembe 23:53 GÜNCEL

Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, 19 Mayıs'ın 101'inci yıl dönümü ile ilgili açıklamasında "19 Mayıs 1919’da güzel kentimiz Samsun’da yaktığı bağımsızlık meşalesini gururla taşıdığımız Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle anıyoruz"  dedi.


Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı:
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 101 yıl önce 19 Mayıs 1919'da ülkemizin bağımsızlık mücadelesini başlatmak için Samsun'a yaptığı yolculuk, ulusumuzun kaderini değiştirmiştir.19 Mayıs; işgale boyun eğmeyen, demokrasi, bağımsızlık ve özgürlük için tüm varlığını ortaya koyan bir halkın yeniden ayağa kalktığı gündür. Tüm zorluklara rağmen yolundan geri dönmemenin, inancın, kararlılığın, bağımsız bir vatan sevdasının adıdır. Türk milletinin bu topraklarda özgürce, adil biçimde yaşama iradesinin meşalesi olan 19 Mayıs, geçmişte kalmamış, bugün hala devam etmektedir. “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir” sözleri ile bağımsızlık yolumuzun başlangıç gününü gençlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet bıraktığı Cumhuriyeti yeni nesillerle birlikte geleceğe taşımak için mücadelemizi sürdüreceğiz.

101. yıl dönümünde; 19 Mayıs 1919’da güzel kentimiz Samsun’da yaktığı bağımsızlık meşalesini gururla taşıdığımız Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle anıyor; Kurtuluş Savaşımızda ulusumuzun varlık mücadelesi için canlarını feda eden şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşıyacak olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'un kime ne kadar borcu var! İşte ödenen borçlar ve kalan borçlar

Samsunspor'un kime ne kadar borcu var! İşte ödenen borçlar ve kalan borçlar