24 Ocak 2022 Pazartesi

CEMİL DEVECİ'DEN KISASA KISAS YANIT! MECLİS ÜYELERİNİN AKRABALARINI ÇIKARTALIM MI

Cemil Deveci'den kısasa kısas yanıt! Meclis üyelerinin akrabalarını çıkartalım mı

Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesi Meclisinde eşinin yeğeni olan Merve Selin Cengiz'in özel kalem müdürü olmasını eleştiren meclis üyelerine belediye başkan Cemil Deveci, "Meclis üyelerinin akrabalarını çıkaralım mı. Yapalım mı bunu" diyerek yanıt verdi.

04 Aralık 2019 Çarşamba 15:28 GÜNCEL

Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, bugün gerçekleşen meclis toplantısında eşinin yeğeni olan Avukat Merve Selin Cengiz'in özel kalem müdürü olmasını eleştirenlere sert tepki gösterdi.


Belediye başkanı olarak Özel Kalem Müdürünü seçme yetkisinin olduğunu söyleyen Cemil Deveci, meclis toplantısında bu durumu eleştiren AK Partili bazı meclis üyelerine kısasa kısas yanıt vererek, "Belediyedeki meclis üyelerinin akrabalarını çıkaralım mı, yapalım mı bunu arkadaşlar yapalım mı" diyerek karşılık verdi.

Meclis toplantısında Avukat Merve Selin Cengiz'in eşinin yeğeni olduğunu bir kez daha ifade eden Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu konu ile ilgili aylardır yapılan haberlere de tepki göstererek, "9 aydır maaş almadan çalışıyor özel kalemde. Atakum Belediye başkanı, özel kalem yetkisini kullanıyor. Merkezi hükümet 9 aydır bunu onaylamıyor. Ben 30 yıldır avukatım, başka birşey bulamadılar Merve Selin Cengiz'i eşimin akrabası diye yazıyorlar. Merve Selin Cengiz avukat, iki dil biliyor. Şunu niye sorgulamıyorsunuz, bir belediye başkanının özel kalem müdürünü tercih etme hakkını niye savunmuyorsunuz. Tüm Samsun duysun eşimin akrabası iş aramıyor bizim ihtiyacımız var.  Avukat kimliği var, belediyenin  avukata ihtiyacı var. Burada bana destek olmanız lazım. Siyaset burada yapılmaz. Meclisin huzuruna getiriyoruz kimseden bir şey kaçırmıyoruz." dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Kılıç Reis

04 Aralık 2019 Çarşamba 23:30

"Her şey çok berbat oluyor, önümüzdeki aylarda daha da berbat olacak"

Kamil

04 Aralık 2019 Çarşamba 15:49

Ya ne diyorsun onları seçimde bu hatalarla suçların şimdi aynısı sen yapıyorsun saçmalama

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Cemevi'ne ibadet statüsü görüşülürken meclis toplantısında gerginlik çıktı

Samsun'da Cemevi'ne ibadet statüsü görüşülürken meclis toplantısında gerginlik çıktı