29 Kasım 2021 Pazartesi

CEMİL DEVECİ'DEN SEYİR TERASI AÇIKLAMASI! İCRADAN ALAN KİŞİ İLE KAN BAĞIM YOK

Cemil Deveci'den Seyir Terası açıklaması! İcradan alan kişi ile kan bağım yok

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, 3 milyon 980 bin lira fiyatla icradan satışı yapılan Seyir Terası ile ilgili basın toplantısı düzenledi, Seyir Terasını icradan alan kişi ile kan bağının olmadığını açıkladı.

01 Kasım 2021 Pazartesi 14:03 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, icradan satışı yapılan Seyir Terası ile ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu.


Atakum Belediyesine bağlı Vedat Türkali Eğitim Sanat ve Kültür Merkezinde basın mensupları ile bugün bir araya gelen Cemil Deveci, temizlik firmasına olan borç nedeniyle satışı yapılan Seyir Terası için 2 yıldır mücadele verdiklerini, söz konusu tesisin bir kamu hizmet binası olduğunu söyledi. 

Açıklamasında Türkiye'de ilk defa bir kamu binasının icra yolu ile satıldığına dikkati çeken Deveci, "Bu tesisin bir kamu binası olduğuna kimseyi ikna edemedik. Göreve geldiğimiz günden bu yana belediyeye icra ve hacizler gönderildi. Bu hacizleri gönderenler örgütlü hareket ediyor" dedi.

Söz konusu Seyir Terasının kamu hizmet binası olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, bunu icra mahkemesine kabul ettiremediklerini kaydetti. 

BURASI BİR KAMU TESİSİDİR
Satışı yapılan Seyir Terasında belediye personeline, cenaze sahiplerine ve pandemide ihtiyaç sahiplerine yemek yapıldığını söyleyen Deveci, "Seyir Terası ile ilgili 2.5 yıldır hukuk mücadelesi veriyoruz. Seyir Terası belediye personelinin yemekhanesi olarak kullanıyoruz. Cenazelere, pandemi döneminde ihtiyaç sahibi ailelere burada yemek yapıldı. Orası bir belediye hizmet alanı. Aşçılık kurslarını orada veriyoruz. Bunları mahkemeye anlattık. Orası icra mahkemesinin kararı ile icradan satıldı. İstinaf Mahkemesi ve Yargıtay bizim itirazımızı ret etti. Biz satış gününden önce burasının belediye hizmet alanı olduğunu söyledik. Satışı engelleyemeyince orada fiyat artsın diye plan değişikliği yaptık ve orayı ticari alan yaptık. Değerinde satabilelim diye. İcra yoluyla satılmasında bir sorun yok ama avukatlarımız inceliyorlar, yasal haklarımızı sonuna kadar kullanarak itirazımızı yapacağız." diye konuştu.

SEYİR TERASINI ALAN KİŞİ İLE KAN BAĞIM YOK
Seyir Terasını icradan alan kişinin Sinop-Boyabatlı olması nedeniyle gündeme getirilen iddialara da yanıt veren Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, kendisinin de Boyabatlı olduğunu hatırlatarak, şunları dile getirdi.
"Bu ihaleye tek kişi girdi. Bu ihaleye giren kişi Boyabatlı. Ailesi ile anne ya da baba tarafından bizim köylümüz. Ama bu kişi ile kan bağım yok. Bu kişi beni arayıp bu ihaleye gireceğini söylemiş olsaydı, girmesini söylerdim. Kamu binası icradan neden satıldı. Kamuya hizmet veren bir yeri devlet niye icradan sattırır. Borçlunun malını icra marifetiyle devlet yarı maliyetine satılmasına neden izin veriyor. Türkiye duysun. Niye bir çözüm üretmiyorlar. Bu şekilde bir kamu binasının son 50 yılda satıldığına ben şahit olmadım. Sokağa çıkmaması gereken adamlar ar damarı çatlamış çıkıyorlar nutuk atıyorlar. Benim değil onun borcu diyorlar. Hadi oradan. Ben göreve geldiğimde 200 milyon borç mu yaptım. Siyasetin ar damarının bu kadar çatladığını bilmiyordum. Bunu içime sindiremiyorum. Bana yapılmıyor bu Atakum halkına yapılıyor."

Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

Her türlü hukuki hakkı saklıdır

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Uğur

02 Kasım 2021 Salı 09:52

İyi yapmış babasının yeri değil ya gelenlerin hepsi yedi bu da yesin ne olacak sanki vergimizi ödüyoruz

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci'den İshak Taşçı'nın Seyir Terası iddialarına yanıt! Ar damarı çatlamışlar

Cemil Deveci'den İshak Taşçı'nın Seyir Terası iddialarına yanıt! Ar damarı çatlamışlar