26 Mayıs 2019 Pazar

CEMİYET AÇIKLADI! SAMSUN BAFRA'DA YAŞLI ADAMI DÖVEN ŞÜPHELİLER GAZETECİ DEĞİL

Cemiyet açıkladı! Samsun Bafra'da yaşlı adamı döven şüpheliler gazeteci değil

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, Bafra ilçesinde 72 yaşındaki yaşlı adamı döven şahsın gazeteci olduğu yönünde gündeme gelen haberler üzerine bir açıklama yaptı.

02 Ağustos 2018 Perşembe 12:29 GÜNCEL

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, Bafra ilçesinde yaşlı bir adamı öldüresiye döven şahısların gazeteci olmadıklarını açıkladı.


Bafra ilçesinde yaşlı adamın acımasızca dövülmesi olayını esefle kınadıklarını açıklayan 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, olaya adı karışan şüphelilerin gazeteci oldukları yönündeki iddia üzerine açıklama yaptı. Yusuf Ziya Çakır yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Samsun'un Bafra ilçesinde yaşanan ulusal ve yerel yazılı görsel ve sosyal medyada büyük tepkilere yol açan 72 yaşındaki bir kişiyi otomobilden inerek darp eden şüphelilerin gazetecilik mesleğiyle bir ilgisi olmayıp 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti olarak bu çirkin olayı esefle kınadığımız bildiririz. Kendilerine gazeteci süsü veren bu kişilerin yasal çerçeve içerisinde gerekli cezayı almalarının da sorumlu gazeteciliğin yanı sıra bir insanlık görevi olarak takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

misafir

03 Ağustos 2018 Cuma 16:08

Gazeteci olsun olmasınlar ne değişirki İnsanlıktan çıktığımızın resmi değilmi yaşananlar Sevgiyle saygıyla büyüyen gençlik yok oluyor İnsanlar güvensiz oldu toplum olarak değerlerimizin yok olmasına seyirci kalıyopruz yeni doğan bebelerde tablet vurdulu kırdılı daövüşlüçizgi karakterleriyle doluyor küçücük beyinleri daha ne bekliyoruzki Allah yardımcımız olsun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da gözaltına alınan o driftçiler serbest bırakıldı

Samsun'da gözaltına alınan o driftçiler serbest bırakıldı