16 Ocak 2021 Cumartesi

CHP SAMSUN İL BAŞKANLIĞI DENİZE KANALİZASYON AKITILMASI OLAYI İÇİN İDARİ SORUŞTURMA İSTEDİ

CHP Samsun İl Başkanlığı denize kanalizasyon akıtılması olayı için idari soruşturma istedi

CHP Samsun İl Başkanlığı, Atakum ilçesinde denize kanalizasyon akıtılması olayı ile ilgili idari soruşturma isterken, olayla ilgili ise CHP'den SASKİ'ye tepki geldi.

09 Ağustos 2019 Cuma 16:01 GÜNCEL

CHP Samsun İl Başkanlığı, Atakum ilçesinde denize kanalizasyon akıtılması ile ilgili yaptığı açıklamada, "Samsun halkının sağlığı tehlikeye atıldı" dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanlığı, Atakum ilçesinde denize akıtılan kanalizasyon nedeniyle mavi bayrakların indirildiğini söyledi, SASKİ'ye ise olay nedeniyle tepki gösterdi.

CHP Samsun İl Başkanlığından denize kanalizasyon akıtılması ile ilgili yapılan açıklamada şunlar dile getirildi.

İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILMALI
"Samsun Büyükşehir Belediyesi (SASKİ) tarafından kent merkezindeki kanalizasyon hatlarından ve arıtma sistemlerinden, yağmur kanallarına, sahillere, denizimize ve Mert Irmağına kanalizasyon ve arıtma suları boşaltılmaktadır. Atakum İlçemizde SASKİ tarafından denize akıtılan kanalizasyon nedeniyle plajlarda bulunan mavi bayrakların  kaldırıldığı bilinmektedir. SASKİ’nin ithal bürokratları Samsun Halkının sağlığını tehlikeye attı SASKİ’nin; Samsun’u tanımayan, Samsun Halkına gönül bağı olmayan yukarıdan atanan  ithal bürokratların beceriksizliği, iş bilmezliği ve sorumsuzluğu nedeniyle,  yağmur kanallarına, denize, plajlara, Mert Irmağına doğrudan kanalizasyon ya da atık su  boşaltılması nedeniyle çevre kirliliğinin yanı sıra halkımızın sağlığı da tehlikeye  sokulmuştur. Bilindiği gibi Atakum sahilimiz Atakumlulara hizmet verdiği kadar, 17 İlçemizden gelen  dahası Amasya, Tokat, Çorum gibi komşu İllerimizden gelen vatandaşlarımıza da hizmet  vermektedir. Sorumlular hakkında gerekli idari soruşturma derhal başlatılmalıdır. Samsun Halkının sağlığının korunması amacıyla Samsun Valiliğine resmi başvuruda  bulunduk  Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Yönetimi olarak, 7 Ağustos Çarşamba günü Samsun Valiliğine resmi başvuruda bulunarak; Samsun Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu ile İl  Mahalli Çevre Kurulunun acil olarak toplanması talebinde bulunduk. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Samsun Halkının sağlığının ve kentimizin çevre temizliğinin korunmasının yanı sıra sorumsuzca davranan yöneticiler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılmasının takipçisi olacağız.  Saygılarımızla."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Canik İlçe Belediyesinde dayakçı müdürü basın müdürü yaptılar

Samsun'un Canik İlçe Belediyesinde dayakçı müdürü basın müdürü yaptılar