21 Ağustos 2019 Çarşamba

ÇİĞDEM KARAASLAN: İSTANBUL YENİ HAVA LİMANI TÜRKİYE'NİN GÜCÜNÜN GÖSTERGESİDİR

Çiğdem Karaaslan: İstanbul Yeni Hava limanı Türkiye'nin gücünün göstergesidir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, İstanbul Yeni Hava limanı açılış törenine katılırken, hizmete giren dünyanın en büyük hava limanı için, "İşte Türkiye'nin gücü" dedi.

29 Ekim 2018 Pazartesi 18:31 GÜNCEL

AK Parti Samsun Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, açılışına katıldığı İstanbul Yeni Havalimanın birinci etabının Cumhuriyetin 95'inci yıl dönümünde törenle hizmete girdiğini açıkladı.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan İstanbul Yeni Hava limanının açılış töreninde yerini aldı. Çiğdem Karaaslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılışı yapılan İstanbul Yeni Hava limanının dünyanın en büyük hava limanı olduğuna dikkati çekerek,  "Yap-işlet-devret (YİD) modeliyle inşa edilen İstanbul Yeni Hava limanı tamamlandığında 6 bağımsız pisti, 500 uçak kapasitesi, 70 bin araçlık açık ve kapalı otoparkı ve yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük hava limanı olacak" dedi.

İstanbul Yeni Hava limanı açılışının siyaset, sanat, iş ve spor dünyasından yüzlerce davetlinin yanı sıra dünyanın dört bir tarafından çok sayıda devlet ve Hükümet Başkanı ile Bakanların katıldığı tarihi bir tören ile yapıldığını belirten Çiğdem Karaaslan, İstanbul Yeni Hava limanının Türkiye'nin gücünün ve kararlılığının en önemli göstergesi olduğunu vurguladı.İstanbul Yeni Hava limanı açılışı ile ilgili açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünde, geçmişimizden aldığımız ilhamla geleceğe güçlü eserler bırakmanın mutluluk ve gururunu bir arada yaşıyoruz. 95 yıl önce bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde ilan edilen Cumhuriyetimizi ebediyete kadar korumak ve yaşatmak için ecdadımızın emanetine sahip çıkıyor, ülkemizi her alanda daha ileri taşımanın mücadelesini veriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın, ‘Bu, sadece bir Hava limanı değil, bir zafer anıtıdır, şeklinde ifade ettiği Yeni Hava limanının ilk fazının açılışı gerçekleştirilen İstanbul’un 3'üncü Dünya'nın en büyük Hava limanı sıfatına sahip Yeni Hava limanı Türkiye'nin inancının, gücünün ve kararlılığının sembolüdür.” dedi.“Yeni Hava limanı yatırım boyutuyla olduğu gibi stratejik yönüyle de Dünya'nın en önemli merkezlerindendir" diyen Çiğdem Karaaslan, türlü engellemelerle karşılaşılmasına rağmen yeni hava limanının tamamlanmasıyla bir başarı hikayesinin yazıldığını vurguladı. 

İstanbul Yeni Hava limanı bir baş yapıt
Çiğdem Karaaslan, İstanbul Yeni Havalimanı ile ilgili açıklamasında şunları dile getirdi.
"İstanbul’un Dünya’ya açılan kapısı olacak Yeni Hava limanı, Türkiye olarak kurduğumuz hayallerin hedeflere, hedeflerin gerçeğe dönüştüğü bir başyapıttır. Bugün Dünya’nın şahitliğinde yaptığımız açılışla, büyük ve güçlü Türkiye’mizin lideri, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde tarihe mührümüzü vurduk. Yeni hava limanı bir hava limanı olmanın ötesinde kültürümüzü ve mimari anlayışımızı yansıtan bir merkez olma özelliği taşımaktadır. Ayrıca tasarımından inşasına Yeni Havalimanı, sürdürülebilir, çevre dostu, enerji verimli, kendi enerjisini kendisi üreten sistemleriyle yeşil bir hava limanı’dır. İstanbul Yeni Hava limanı Türkiye için hayırlı olsun."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da araçlar kaldırımda, yayalar yolda!

Samsun'da araçlar kaldırımda, yayalar yolda!