19 Mayıs 2019 Pazar

ÇİĞDEM KARAASLAN ŞEHİT BURAK ZOR'UN KARDEŞİ EREN ZOR'U MUTLU GÜNÜNDE YALNIZ BIRAKMADI

Çiğdem Karaaslan şehit Burak Zor'un kardeşi Eren Zor'u mutlu gününde yalnız bırakmadı

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsunlu şehit Burak Zor'un kardeşi Eren Zor'un düğün törenine katıldı.

30 Temmuz 2018 Pazartesi 15:13 GÜNCEL

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun’lu şehit Burak Zor’un kardeşi Eren Zor’un, İlkadım ilçesinde bir düğün salonunda düzenlenen düğün törenine katılarak genç çiftin mutluluğuna ortak oldu.


2015 yılında Iğdır’da bir terör saldırısında şehit düşen Samsun’lu polis memuru Burak Zor’un ailesini en zor zamanlarda ve en güzel günlerinde yalnız bırakmayan Çiğdem Karaaslan, ailelerinin şehitlerin emaneti olduğunu, emanete gözü gibi bakmayı ise en önemli görevleri arasında saydıklarını söyledi.

Şehit Burak Zor’un kardeşi Eren ile Çağlayan ailesinin kızı Pelin’in düğün davetine katılarak Zor ve Çağlayan ailelerinin mutlu günlerine şahitlik eden Çiğdem Karaaslan, “Vatanımız, istiklal ve istikbalimiz için gözünü dahi kırpmadan, ölümü öldüren bir cesaretle kahramanca şehadete koşan yiğitlerimizin kıymetli aileleri aziz milletimize emanettir. Şehitlerimizin eli öpülesi anneleri bizim annelerimizdir, yüzünü asla yere eğmeyen ‘vatan sağ olsun’ diyen babaları bizim babalarımızdır, evlatları bizim canımızdan bir parçadır. Burak Zor kardeşimiz ve onun gibi nice yiğitlerimiz canlarını vatanımıza feda ederken millet olarak bizlere düşen en önemli vazife, ailelerini yalnız bırakmamak, en zor günlerinde ve en güzel günlerinde onlarla birlikte olmaktır.

Zaman zaman şehidimizin ailesiyle bir araya geldiğimizde annesi Arzu Hanım ve babası Zikri Bey’e, evladınızın yerini tutabilmek mümkün değil ama bizi de evladınız gibi görün, demiştik. Bugün, şehidimizin kardeşinin dünya evine adım attığı mutlu gününde yanlarında olmak, heyecanlarını paylaşmak bizim için tarifsiz bir mutluluk olduğu gibi ailelerini de sevindirdi.” açıklamasında bulundu.

Zor ve Çağlayan ailelerinin düğün merasimine AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Oğuzhan Serinkaya, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay da katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Terme ilçesi Kozluk Kavşağında 2 otomobil çarpıştı! 1 ölü 6 yaralı

Samsun'un Terme ilçesi Kozluk Kavşağında 2 otomobil çarpıştı! 1 ölü 6 yaralı