14 Aralık 2019 Cumartesi

CUMHUR İTTİFAKI ATAKUM ADAYI ZİHNİ ŞAHİN: ATAKUM'A 3 AYRI NOKTADA KÜTÜPHANE YAPACAĞIZ

Cumhur İttifakı Atakum adayı Zihni Şahin: Atakum'a 3 ayrı noktada kütüphane yapacağız

Samsun'da Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, 'Bilim ve Teknoloji Merkezinden sonra Atakum ilçesine 3 ayrı noktada 7 gün 24 saat hizmet verecek 'Kütüphaneler' kuracaklarını açıkladı.

27 Şubat 2019 Çarşamba 19:57 GÜNCEL

Samsun'da Cumhur İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan Adayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ilçeye yönelik plan, proje ve yatırımlarını açıklamaya devam ediyor. Başkan Şahin, 'Bilim ve Teknoloji Merkezinden sonra ilçeye 7 gün 24 saat hizmet verecek 'Kütüphaneler' kuracaklarını açıkladı.


Atakum'un 'Eğitim, bilim, gençlik, kültür ve sanat şehri' olduğunu vurgulayan Zihni Şahin, "Atakum Bilim ve Teknoloji Merkezi'nden sonra Atakum Belediyesi olarak 7/24 uymayan kütüphaneleri halkımızın hizmetine sokacağız. İlçemizin 3 ayrı noktasında yapacağımız bu kütüphaneler, mimarisiyle de simge olacak" dedi.

HIZLI, KONFORLU BİLGİ ERİŞİMİ
Başkan Şahin, konuyla ilgili açıklamasında ayrıca şunları söyledi:

"Atakum, Bilgi Erişim Merkezi ve 'Dijital Kütüphaneler'le başta gençler ve üniversite öğrencileri olmak üzere tüm hemşerilerimizin bilgiye kolaylıkla erişebildikleri bir kent olacak. Bu kütüphanelerde Atakumlu hemşerilerimiz geniş bir dijital kaynak havuzu, yüksek hızlı wifi ve konforlu çalışma alanlarına erişim sağlayacaklardır. Bu kütüphaneler düzenlenecek etkinliklerle, atölyelerle ve üretilen projelerle yeni okurların yetişmesine aracılık edecek, böylece okuma alışkanlığını yerleştirecek ve sürekli kılacaktır. Ayrıca kent tarihine katkı sunan kitaplar yayımlanacak ve araştırma kültürü teşvik edilecektir. 

80 BİNİ AŞAN KİTAP VARLIĞI
Atakum Belediyesi kütüphanelerinde okurlar yazarlarla, şair ve çevirmenlerle buluşacak, çocuklar kütüphanelerin yaşam dolu dünyasıyla tanışma fırsatı bulacak. Üyelik, emanet kitap alışverişi, uluslararası veri tabanı ve internet erişimi gibi hizmetlerin ücretsiz olacağı kütüphanelerin birbiriyle çevrimiçi bağlantıda olması, kullanıcılara kütüphanelerin 80 bini aşan kitap varlığından aynı anda yararlanma olanağı da sunacaktır.  

ENGELLİ VATANDAŞLAR DA DÜŞÜNÜLDÜ
Atakum Uyumayan Kütüphanesi'nde Uluslararası Veritabanı EBSCO üyeliği, kullanıcıların 1,5 milyondan fazla ulusal ve uluslararası akademik/akademik dışı elektronik kaynağa, 50 binden fazla elektronik kitaba erişimini sağlayacaktır. Atakum Belediyesi 7/24 uyumayan kütüphaneleri engelli kardeşlerimizin erişim ve kullanımına uygun olarak dizayn edilecektir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İYİ Parti adayı Hayati Tekin'in seçim otobüsü çamura saplandı

Samsun'da İYİ Parti adayı Hayati Tekin'in seçim otobüsü çamura saplandı