20 Eylül 2019 Cuma

CUMHUR İTTİFAKI ATAKUM ADAYI ZİHNİ ŞAHİN: İŞ ARAYANLAR İÇİN İSTİHDAM MERKEZİ KURACAĞIZ

Cumhur İttifakı Atakum adayı Zihni Şahin: iş arayanlar için İstihdam Merkezi kuracağız

Samsun'da Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan adayı Zihni Şahin, iş arayanlarla iş vereni buluşturacak, Yerinde İstihdam İçin Yetenek Eşleştirme Merkezi kuracaklarını açıkladı.

22 Mart 2019 Cuma 14:46 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan adayı Zihni Şahin, Atakum ilçesinde istihdam sorununa el atacaklarını belirterek, "Atakum'da Yerinde İstihdam İçin Yetenek Eşleştirme Merkezi  kuracağız" dedi.


Samsun'un Atakum ilçesinde  esnaf buluşmaları ve ziyaretlerine ağırlık veren Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, göreve geldikleri andan itibaren özellikle işsizlik ve istihdam sorununu çözüm getirecek projeleri hayata geçireceklerini söyledi. Atakum ilçesinde iş arayanlarla iş verenleri buluşturacak bir merkez kuracaklarını kaydeden Zihni Şahin, bu sayede hem işletmelerin ihtiyaç duyduğu elemanları bulacaklarını hemde iş arayanların derdine derman olacaklarına dikkati çekti.

Atakum'da Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyareti ve esnaf buluşma programlarını artırdı. Başkan Şahin, "Atakum'da esnaflık yapan hemşehrilerimizle bir araya gelmeye devam ediyor. Esnaf kardeşlerimizin içi rahat olsun seçildiğimizde herkesin işi kolaylaşacak, herkesin kazancı artacak, herkesin yüzü gülecek. Nerede bir mağduriyet varsa anında gidereceğiz" dedi.Dün akşam beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Haluk Köksoy ile birlikte Adnan Menderes Bulvarı'nda esnaf turu yapan Zihni Şahin, bu sabah da Atakum esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi. Cumhur İttifakı meclis üyesi adaylarının da katıldığı Sasa Restoran'daki kahvaltıda esnafın yakın ilgisi ve sevgi gösterisiyle karşılaşan Başkan Zihni Şahin, özellikle kent merkezi ve kırsalda ekonomiyi canlandıracak projelerini anlattı.

'MAHALLE BULUŞMALARI'NIN ÖNEMİ
Atakum'a belediye başkanı seçilmesi halinde yepyeni bir dönemi başlatacağını söyleyerek sözlerine başlayan Zihni Şahin, "Halkımızın söylediğine kulak vereceğim. Esnafımızı, iş insanımızı, çiftçimizi dinleyeceğim. Projelerimiz arasında yer alan Mahalle Buluşmaları'na bu yüzden önem veriyorum. Proje kapsamında mahallelerde yaşanan sorunlara, birlikte ve anında çözüm üretilmesi için vatandaşla başkanın buluşmasına, bir araya gelmesine imkân verecek programlar düzenli olarak gerçekleştirilecek" dedi.

İŞ ARAYANLA İŞ VEREN BULUŞACAK
Atakum'da 'istihdam' sorununa el atacaklarını belirten Zihni Şahin, "Bunun için Yerinde İstihdam İçin Yetenek Eşleştirme Merkezi'ni kuruyoruz. Atakum'da hem iş arayanların iş bulmasını sağlamak, hem de ilçedeki işletmelerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağına erişimini kolaylaştırmak adına yazılım tabanlı bu merkezi hayata geçireceğiz" diye konuştu.

KIRSALDA EKONOMİK KALKINMA
Tarım ve Hayvancılığı destekleyeceklerini, çiftçinin ürünlerinin endüstriyel ürün haline getirilmesine katkı sağlayacaklarını, böylece ekonomilerini güçlendireceklerini de açıklayan Başkan Şahin, "Sözleşmeli ürün modeli getirilecek ayrıca Canlı Hayvan Pazarı kurulacak. Köylerimizde üretilen sağlıklı ürünler semt pazarlarında oluşturulacak özel alanlarda hemşerilerimize sunulacak. Mahallelerimizde kademeli olarak kapalı pazar yerleri oluşturulacaktır. Kırsal alandaki ekonomik kalkınma doğal olarak kent merkezine de yansıyacak" dedi.

ATAKUM SAHİLLERİ DÜNYAYA AÇILACAK
Atakum'un, kilometrelerce uzunluktaki sahilleri ve kumsallarıyla bir deniz şehri olduğuna vurgu yapan Zihin Şahin, "Türkiye'nin her yerinden insanlarımızın, hatta yabancıların bu imkandan yararlanması için sahillerimize düzenli, planlı, güvenli ve huzurlu, ailelerimizin çocuklarıyla birlikte olabileceği kamp alanları kuracağız. Atakum’un ekonomisinin güçlenmesi adına denizi ve yeşili muhafaza eden bir anlayışla 5 yıldızlı oteller başta olmak üzere, tüm turizm yatırımlarına belediye olarak büyük destek vereceğiz" diye konuştu.

ESNAF İÇİN KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
Başkan Zihni Şahin, konuşmasının son bölümünde ise Küçük Sanayi Sitesi projesine de değinerek, "Artık başta siz esnafımız olmak üzere Atakumluların araç tamir ve bakım ihtiyaçlarını kısa mesafede karşılamaları böylece sağlanmış olacak. Bu proje ayrıca ilçemizde istihdam imkanı da oluşturacak" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Bafra'da 3 yıldır organ bekleyen İslam Demir hayatını kaybedince organları bağışlandı

Samsun Bafra'da 3 yıldır organ bekleyen İslam Demir hayatını kaybedince organları bağışlandı