26 Mayıs 2020 Salı

CUMHUR İTTİFAKI CANİK ADAYI İBRAHİM SANDIKÇI CANİK İÇİN AÇIKLADIĞI PROJELERDE ZAYIF KALDI

Cumhur İttifakı Canik adayı İbrahim Sandıkçı Canik için açıkladığı projelerde zayıf kaldı

Samsun'un Canik ilçesinde Cumhur İttifakı belediye başkan adayı İbrahim Sandıkçı'nın seçim çalışmalarına katılmanın dışında Canik için şuana dek açıkladığı projelerin zayıf kalması dikkati çekiyor.

22 Mart 2019 Cuma 22:25 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçesinden Cumhur İttifakı adayı olan İbrahim Sandıkçı'nın Canik için açıkladığı projelerin dikkat çekici olmaması şaşkınlık yarattı.


Samsun'un Canik ilçesinde sadece seçim çalışmalarını gerçekleştiren Cumhur İttifakı adayı İbrahim Sandıkçı, sosyal medya sayfasından Canik için hayata geçireceği atık pil toplama kutuları, hayır kumbarası, mobil pazar yeri, kütüphane gibi projelerin görselini paylaştı. Atık pil toplama kutuları, hayır kumbarası, mobil pazar yeri, kütüphane gibi projelerin dışında dikkat çekici bir proje sunamayan İbrahim Sandıkçı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir'in Çocuk Köyü, Gülsan Şehir Külliyesi-Cuma Cami projelerini de kendisinin yapacağı projeler olarak kamuoyuna duyurdu.

Yerel seçimlere sayılı günler kalmış olmasına rağmen, Canik için dikkat çekici tek projesi Kentsel Dönüşüm projesi olan İbrahim Sandıkçı, ilçede gerçekleştirdiği seçim çalışmalarında halk ve esnaflardan her ne kadar ilgi görse de, projeler bazında ise istenileni veremedi.


İbrahim Sandıkçı hatırlanacağı üzere belediye başkan adayı olmadan önce sosyal medya sayfasından "Bir belediye başkanı bu halka ne yaptın sorusuna karşılık cami avluları, parke taşı döşedik, yollarınıza asfalt döktük cevabından öteye gidemiyorsa bu çağda  o belediye başkanı halkının başında derttir, karabasındır, zulümdür" sözlerini paylaşmıştı. Bu sözleri Canik Belediye Başkan adayı gösterilmeyen Osman Genç için söylediği iddia edilsede İbrahim Sandıkçı, söz konusu sözlerini genel anlamda ifade ettiğini belirtmişti.

İYi Parti Canik Belediye Başkan adayı Atıf Yiğit'de Cumhur İttifakı adayı İbrahim Sandıkçı'nın hiç bir projeden bahsetmediğini belirterek, bu durumu "Ben 2014'de de MHP'nin adayıydım. Projelerimi herkes bilir. Canik bizim düşlediğimiz projelerimizi onlar hayal bile edemez. Zaten tek projeleri  yok. AK Parti'nin adayı 'okul bizim işimiz değil, cami tadilatına biz bakmayız diyormuş. Ne iş yapacak anlamadım. Biz açıklayınca onlar da projeler açıklıyor ama hepsi,  oradan buradan alma. Tek bir alt yapısı yok, çalışılmışlık yok" diyerek eleştirdi.

ATIK PİL TOPLAMA KUTULARI DIŞINDA PROJELERİ DE VAR
Öte yandan Cumhur İttifakı Canik Belediye Başkan adayı İbrahim Sandıkçı'nın Atık Pil Toplama kutuları dışında  Gençlik Kütüphanesi projesi, Yapay Zeka Yazılım Kodlama Robotik Kodlama Eğitim Projesi, El Emeği Çarşısı ve Organik Pazar Projesi, Hayır Kumbarası, Mobil Pazar Yeri Hizmetleri Projesinin olduğu dikkatimizden kaçtı. Canik adayı  İbrahim Sandıkçı'nın Canik için açıkladığı Çocuk Köyü ve Gülsan Şehir Külliyesi Cuma Cami Projeleri ise Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir'e ait.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AK Parti başka partinin adaylarına çalışan iki yüzlüleri tespit etti

Samsun'da AK Parti başka partinin adaylarına çalışan iki yüzlüleri tespit etti