21 Ekim 2020 Çarşamba

CUMHUR İTTİFAKI İLKADIM ADAYI ERDOĞAN TOK'TAN SPOR KÖYÜ KURACAĞIZ AÇIKLAMASI

Cumhur İttifakı İlkadım adayı Erdoğan Tok'tan Spor Köyü kuracağız açıklaması

Samsun'da Cumhur İttifakı Adayı ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından İlkadım ilçesine gençler için spor köyü yapacaklarını söyledi.

11 Mart 2019 Pazartesi 16:31 GÜNCEL

Samsun'da 31 Mart yerel seçimleri sonrası İlkadım ilçesinde hayata geçireceği 46 projeyi açıklayan İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok, Spor Köyü kuracaklarını açıkladı.


Yeni dönemde 46 iddialı proje içerisinde vizyoner yatırımlar arasında olan İlkadım Spor Köyü’nü hayata geçireceklerini ifade eden  Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ İçerisinde futbol, basketbol, voleybol,  oyun sahaları, yürüyüş parkuru, bisiklet yolu, atlı spor alanı, çocuklar için rekreasyon alanı, fitnes salonu, ekstrem sporların yapılabileceği alanlar, gençlik kamplarının ve izcilik çalışmalarının yapılabileceği alanlar, kafe ve restoranların ve dinlenme olduğu spor köyü kuracağız” dedi.

“SPORA YAPILAN YATIRIM GELECEĞE YAPILAN YATIRIM”
Gençleri spor yaptıkları yatırımlarla kazandıklarını kaydeden Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Biz spora ve sporcuya yaptığımız yatırımı geleceğe yaptığımız yatırım olarak görüyoruz. 5 yıllık süreç içerisinde 12 spor kompleksi ve halı sahayı, Türkiye'nin en büyük gençlik merkezi olan İlkadım Gençlik Merkezini, fitnes ve spor salonları ve birçok hizmet ve yatırımı hayata geçirdik.  Sporcu sayımızla Karadeniz Bölgesi'nin en büyük spor kulübüyüz. 'Gelecek için minik adım spor için İlkadım', 'İlkadım sizden fırsatlar bizden' projelerimizle anaokulu çağından lise çağına toplam 25 bin çocuğumuzu, gencimizi sporla buluşturduk. Bu çocuklarımızı okullardan alıyoruz. Araçlarımızla beraber spor salonuna götürüyoruz. Her mahallede gençlerimizin spor yapabilecekleri alanlar sağlamış olduk. Gençlerimize kıymet verdikçe ve onların nasıl başarılar elde ettiklerini gördükçe elimizden geleni yapıyoruz. Sporcularımız hem ulusal hem de uluslar arası alanlarda bizleri gururlandırıyorlar. Bizler şehrimize madalyalar, kupalar getiren bu gençlerimizle gurur duyuyoruz. Yeni hizmet döneminde en büyük hedefimiz, ilçemizin güneyinde bulunan bir arazide sporun her türlüsünün yapılabileceği, gençlerin orada sporlarını yaparken bir takım farklı etkinliklerinde yapılacağı çok geniş bir mekanda gerekli alt yapı tesisleri kurmak suretiyle bir spor köyü oluşturacağız. Bu anlamda hem gençlerimizi spora alıştırmak, hem ulusal ve uluslar arası alanlarda büyük sporcular yetiştirmek gibi hedefimiz var. " diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

12 Mart 2019 Salı 10:40

duru şehir kavsağı felç o üst geçit ne kadar dik sağlık kent kavşagından ve ilerisinde tekrar üst geçitler yapılmalı bırakın sporu var otopark yok kentsel dönüşüm yapın

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Akşener'in Samsun mitinginde Bozkurt ve Komünist selamı yan yana

Akşener'in Samsun mitinginde Bozkurt ve Komünist selamı yan yana