28 Mayıs 2020 Perşembe

CUMHUR İTTİFAKI SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI MUSTAFA DEMİR: SAMSUN FUARINI YENİDEN YAPACAĞIZ

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Samsun Fuarını yeniden yapacağız

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir, Samsun Fuarını yeniden hayata geçireceklerini açıklayarak, Samsun ekonomisinin yapılacak fuar ile canlanacağını açıkladı,

24 Mart 2019 Pazar 15:27 GÜNCEL

Samsun'da Cumhur İttifakı ve AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, şehrin unutulmaz eski Samsun Fuarı'nı yeniden hayata geçireceklerini söyledi.


Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, eskiden Türkiye'nin en önemli fuarları arasında olan Samsun Fuarı'nın hazırladıkları proje ile yeniden canlanacağını kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde yapılacak ilk işlerden birinin eski Samsun Fuarı'nı yeniden inşa etmek olduğunu ifade eden Mustafa Demir,  kentin değerlerini ön plana çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

"FUAR DENİLİNCE SAMSUN AKLA GELİRDİ" 
"Eski fuar alanı yeniden düzenlenecek. Böylece fuarımız eski cazibesine kavuşacak ve eski günlerdeki gibi bölgedeki çok sayıda ilden ziyaretçilerin geldiği bir alan haline dönüşecek" diyen Demir, "Samsun fuarı Türkiye'nin en önemli fuar alanlarından ve insanların yoğun ilgi gösterdiği mekanlardan biriydi. Zaman içerisinde hatıralarda kaldı ama mekansal olarak yok oldu. Değerlerimizi yeniden canlandıracağız. Ayrıca fuar alanı demek ekonominin de canlanması, vatandaşlarımızın sosyal açıdan yeni mekanlara kovuşması demek. Geçmişte Türkiye'de  fuar denilince ilk akla Samsun ve İzmir gelirdi. Kentimiz için büyük bir kazanımdı. Türkiye'nin her bir yerinden gelen vatandaşlarımız Samsun fuarında buluşurdu. Şimdi yeniden bu sinerjiyi, buluşmayı yakalamak, eski değerimize kavuşmak istiyoruz. " şeklinde konuştu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da görme engelli Ufuk Gürbüz Samsunspor'a tribünde destek veriyor

Samsun'da görme engelli Ufuk Gürbüz Samsunspor'a tribünde destek veriyor