24 Ocak 2022 Pazartesi

CUMHURBAŞKANI AYAKTA YOLCU ALIMINI YASAKLADI SAMSUN SAMULAŞ'A DUYURULUR

Cumhurbaşkanı ayakta yolcu alımını yasakladı Samsun SAMULAŞ'a duyurulur

Samsun'da tramvay ve halk otobüslerinde Korona Virüs salgınına rağmen yaşanan ayakta ve kalabalık yolcu sorunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile artık yasaklandı, SAMULAŞ'a duyurulur..

07 Eylül 2020 Pazartesi 21:23 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alımının yasaklandığını açıklayarak, "Toplu taşımada ayakta yolcu alımına kesinlikle müsaade edilmeyecek" dedi.


Samsun'da Korona Virüs sürecinde tramvay ve toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alımı ve kalabalık yolcuların olması nedeni ile sosyel mesafe kuralı uygulanamıyor ve bu durum tepkilere neden oluyordu. 

SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı ise bu sorun ile ilgili gelen tepkilere "Biz yapacağımızı yaptık" diyerek yanıt verirken, tramvay ve halk otobüslerinde kalabalık yolcu sorununa çözüm bulunamamıştı. SAMULAŞ Genel Müdürü Tamgacı, vatandaşları uyarmalarına rağmen tramvay ve toplu taşıma araçlarına kalabalık bir şekilde binildiğini söylemişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bu akşam yaptığı açıklamada, toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alımının yasaklandığını duyurdu. Samsun'da bu yasağın ardından tramvay ve toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alımı artık olmayacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 24 saattir sular kesik! Vatandaş gece sokak çeşmesinde su kuyruğuna girdi

Samsun'da 24 saattir sular kesik! Vatandaş gece sokak çeşmesinde su kuyruğuna girdi