26 Mayıs 2019 Pazar

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 2 YAŞINDA 29 KİLO OLAN YAĞIZ BEKTE İLE BİR ARAYA GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 yaşında 29 kilo olan Yağız Bekte ile bir araya geldi

Samsun'da leptin hormonu bozukluğu nedeni ile sürekli kilo alan 2 yaşında ki Yağız Bekte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile biraraya geldi.

02 Şubat 2018 Cuma 19:33 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, leptin hormonu bozukluğu sebebi ile sürekli kilo alan 2 yaşındaki Yağız Bekte ve ailesi ile görüştü.


Samsun'un Tekkeköy ilçesinde ailesi ile birlikte yaşayan 2 yaşındaki Yağız Bekte, leptin hormonu hastalığı sebebi ile sürekli kilo alıyordu. İki yaşında olmasına rağmen  aşırı kilo alan Yağız Bekte'nin tedavisi için gerekli olan ilaç ise 4 bin dolardı. 

Ailesinin durumunun olmaması nedeni ile tedavisi yapılamayan Yağız Bekte için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı  yasal düzenleme yapılarak ilacını SGK'nın karşılaması sağlanmıştı. Yaklaşık iki aydır ilacı SGK tarafından karşılanan 2 yaşındaki Yağız Bekte, kullandığı ilaçlar sayesinde tam 8 kilo vererek 29 kiloya düştü.YAğız Bekte'nin babası Sedat ve annesi Sevda Bekte ise  Ankara'ya giderek AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan aracılığı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki yaşındaki Yağız Bekte'yi  sevgiyle karşıladı. Yağız Bekte'nin ailesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gerçekleşen görüşmede ilaçların SGK tarafından karşılanması nedeni ile teşekkür etti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Vezirköprü Şahinkaya Konyonunda 1 Nisan'dan sonra kayıt dışı feribot çalıştırılmayacak

Vezirköprü Şahinkaya Konyonunda 1 Nisan'dan sonra kayıt dışı feribot çalıştırılmayacak