14 Kasım 2019 Perşembe

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAKÜ-TİFLİS-KARS DEMİRYOLU HATTININ AÇILIŞINDA KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattının açılışında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattının açılış töreninde yaptığı konuşmada "Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesi, 1 milyon yolcu ve 6,5 milyon ton yük taşıma kapasitesine sahip olacak" dedi.

30 Ekim 2017 Pazartesi 14:49 GÜNCEL
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu" hattının açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Kararlılığımızın ve vizyonumuzun eseri olan proje, zahmet, özveri, alın teriyle hayata geçirildiği için çok kıymetli" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Böyle bir hattın bölgemize getirisi sadece ekonomik olmayacaktır. Proje, siyasi olarak barış, güvenlik, istikrar ve sosyal olarak refah getirecek, yük ve insan hareketliliği yanında bilgi hareketliliğiyle de ülkelerimizin beşeri gelişimine katkı sağlayacaktır. 
Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesi, 1 milyon yolcu ve 6,5 milyon ton yük taşıma kapasitesine sahip olacak. Demiryolu hattının kapasitesi, 2030'da 3 milyon yolcu, 17 milyon ton yüke ulaşacaktır. Hat, barış, güvenlik, istikrar ve refah getirecek, ülkelerimizin beşeri gelişimine de katkı sağlayacaktır."diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Büyükşehir çalışıyor Samsun panoramik bir kent haline geliyor

Büyükşehir çalışıyor Samsun panoramik bir kent haline geliyor