22 Ekim 2020 Perşembe

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SAMSUN'DA EN FAZLA OY ALAN İKİ BELEDİYE BAŞKANINA ÖDÜL VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da en fazla oy alan iki belediye başkanına ödül verdi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinde Samsun'da en fazla oy alan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ve Vezirköprü İlçe Belediyesi Başkanı İbrahim Sadık Edis'e ödül verdi.

28 Nisan 2019 Pazar 20:47 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam kampında 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde en fazla oy alan 5 belediye başkanına ödül verirken, ödül alan belediye başkanları arasında Samsun'dan iki belediye başkanı da yer aldı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'da yapılan AK Parti 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanışına katıldı. Erdoğan konuşmasının ardından en çok oy alan ilk beş sıradaki büyükşehir, il, büyükşehir ilçe belediyesi, ilçe belediyesi ve belde belediye başkanlarına ödül verdi.

Büyükşehirlerde ilk 5 sırada yer alan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay (Yüzde 70,53), Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan (Yüzde 68,47) Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör (Yüzde 67,60), Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce (Yüzde 65,04) ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu (Yüzde 64,61) ödül aldı.Yüzde 72,99 oy oranıyla Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, yüzde 61,72 oy oranıyla Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, yüzde 55,57 oy oranıyla Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, yüzde 53,22 oy oranıyla Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, yüzde 51,58 oy oranıyla Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı da il belediye başkanları arasında ilk beşe girerek, ödül almaya hak kazandı.

Öte yandan büyükşehir ilçe belediyelerinden ilk beş sırada Samsun'un Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva, Samsun'un Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ile Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan yer alarak ödül alan isimler oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ali Yılmaz Ergen herkesin başkanıyım deyip işçi çıkartan belediye başkanlarını yazdı

Ali Yılmaz Ergen herkesin başkanıyım deyip işçi çıkartan belediye başkanlarını yazdı