26 Haziran 2019 Çarşamba

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÜLKE GENELİ 375, SAMSUN'DA İSE 24 TESİSİN AÇILIŞINI YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ülke geneli 375, Samsun'da ise 24 tesisin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Orman Bakanlığı Toplu Açılış Töreninde ülke genelinde 375, Samsun'da ise 24 tesisin açılışını gerçekleştirdi.

29 Kasım 2017 Çarşamba 18:21 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın toplu açılış törenine katılarak 375 tesisin açılışını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını yaptığı 375 tesis arasında Samsun'da yapılan 24 hizmette bulunuyor.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Orman Bakanlığı Toplu Açılış Töreninde, 77 baraj, 32 gölet, 139 sulama tesisi, 21 içme suyu temin tesisi, 1 ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi, 74 grup taşkın koruma tesisi, 4 ulaşım tesisi, 12 grup ağaçlandırma ve ormancılık faaliyeti, 4 erozyon, sel ve çığ modelleme tesisi, 9 grup tabiat turizmini geliştirmek için milli park ve tabiat parklarında altyapı ve tanıtım merkezleri, 2 grup meteoroloji tesisini hizmete aldı. 

Yapılan açılış töreninde 375 tesis arasında bulunan Samsun'da ki 24 tesisin toplam yatırım bedelinin 103 milyon TL'yi geçtiği açıklandı. Ülke genelinde yapılan 375 tesis arasında Samsun'dan da DSİ'ye ait 19 Mayıs ve Ladik barajları ile sulama ve taşkın koruma tesislerinin bulunduğu bildirildi.DSİ tarafından Samsun’da tamamlanan ve açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan  tesislerle toplam 5.600 dekar zirai araziye sulama suyu sağlanacağı, yine 45 milyon 620 bin metreküp su depolanacağı, 12 köy, 10 mahalle ve 40 dekar arazinin ise taşkın zararlarından korunacağı açıklandı. 

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleşen 375 tesisin açılış töreninde şu açıklamalarda bulundu.

"Eskiden baraj gibi, büyük altyapı projeleri gibi işleri yabancı firmalar, yabancı müteahhitler yapardı. Çünkü ülkemizin bu konudaki birikimi çok sınırlıydı. Biz tüm çalışmalarımızda olduğu gibi altyapı yatırımlarında da yerli ve milli bir anlayışı öne çıkardık, anladın mı Kemal? Artık en büyük, en iddialı projeleri dahi kendi müteahhitlerimizle, mühendislerimizle, işçilerimizle yapabiliyoruz. İstanbul'daki yeni havalimanı, bunun en çarpıcı örneklerinden biridir." 
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

bayram çağlar

24 Şubat 2018 Cumartesi 17:58

iyi

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun-Ankara kara yolunda feci kaza! Araçta sıkışan kadın öldü sürücü yaralı

Samsun-Ankara kara yolunda feci kaza! Araçta sıkışan kadın öldü sürücü yaralı