22 Ekim 2021 Cuma

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YIKIN DEDİ AMA SAMSUN'DA 25-30 KATLI DİKEY İNŞAATLAR YAPILIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan yıkın dedi ama Samsun'da 25-30 katlı dikey inşaatlar yapılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dikey mimari ile ilgili belediye başkanlarına verdiği, "Hiç tereddüt etme yık" talimatına rağmen Samsun'da 20-25 ve 30 katlı olmak üzere dikey inşaatların yapılması dikkati çekiyor.

04 Ekim 2019 Cuma 18:46 GÜNCEL

Samsun'un Canik ilçesinde yapılan 20 katlı dikey binanın ikincisinin de yapımına başlanırken, ilçe sınırlarında dikey bina ve inşaatların çoğalması dikkati çekiyor.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dikey mimari ile ilgili belediye başkanlarına, "Dikey mimariye müsaade yok, yatay mimari. Hiç tereddüt etme yık" talimatı vermişti.. Ancak Samsun'un Canik ilçesi başta olmak üzere Atakum ve İlkadım ilçelerinde dikey mimari ile yapılan inşaatlar dikkati çekiyor.

Samsun'un Canik ilçesinde yapımına başlanan 20 katlı dikey binanın ikincisinin de yapımı başlarken, Atakum ilçesinde de çok sayıda dikey inşaatın olduğu görülüyor. Samsun'un en  önemli konaklama tesislerinden biri olan Sheraton Samsun Oteli'de dikey mimariye göre yapılırken, Samsun'da son günlerde dikey olarak inşa edilen binalara ses çıkartılmaması ve belediyelerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Yıkın' talimatına rağmen bu konuda hiç bir çalışma yapmaması dikkati çekiyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Kavak ilçesinde ÇETAŞ Cam Fabrikası işçilerinin direniş eylemi sürüyor

Samsun'un Kavak ilçesinde ÇETAŞ Cam Fabrikası işçilerinin direniş eylemi sürüyor