15 Kasım 2019 Cuma

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KATILDIĞI BÜYÜK SAMSUN BULUŞMASINI TÜRKİYE KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı Büyük Samsun Buluşmasını Türkiye konuştu

İstanbul'da yaşayan Samsunluların bir araya geldiği Büyük Samsun Buluşmasına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldı. Tüm Türkiye Büyük Samsun Buluşmasını konuştu.

17 Mart 2019 Pazar 15:33 GÜNCEL

Samsunlu Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği(SAYSİAD) ve Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) tarafından dün İstanbul'da düzenlenen Büyük Samsun Buluşması, binlerce Samsunluyu bir araya getirdi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım, bakanlar ve siyasiler ile birlikte iş adamları ve Samsunluların Sinan Erdem salonunda muhteşem bir organisazyon ile buluşturan Büyük Samsun Buluşması, Türkiye'nin de gündemi oldu. Tüm haber kanalları ve basında İstanbul'da düzenlenen Büyük Samsun Buluşması gündem olurken, geceye katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Samsunlulara selam göndererek, "Cennet gözlü, tatlı dilli Samsunlu kardeşlerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum" dedi.

Ses getiren Büyük Samsun Buluşmasının mimarları SAYSİAD Başkanı Ayşe Üstünel Dağdelen'de Sinan Erdem salonunda gerçekleşen muhteşem gecede yaptığı konuşmada, Samsunluların vatansever olduklarına dikkati çekerek, "Ülke olarak çok üzgünüz. Yeni Zelanda'da yaşanan katliamı kınıyorum. Bunu destekleyen herkesi de şiddetle lanetliyorum. Samsunlu olmak bir ayrıcalıktır. Samsunlu olmak vatansever olmak demektir, Samsunlu olmak vatan savunmasında en önde olmak demektir. Bundan bir asır önce olduğu gibi bizler bu ruhu korudukça hiç bir güç ne içeride ne dışarıda yıkamaz. Dün olduğu gibi bugünde Samsunlular vatanına, bayrağına, ezanına sahip çıkacaktır. 100'üncü yılda bir kez daha and olsun ki, Türkiye Cumhuriyeti tam bağımsız bir Türkiye olarak, Cumhurbaşkanımızla birlikte  ilelebet devam edecektir" dedi.

Sunuculuğunu Ahmet Selçuk İlkan'ın yaptığı Büyük Samsun Buluşmasında  SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş'de "Cumhur İttifakının hamisi milletimizin en sevgilisi Uzun Adam, sayın Recep Tayyip Erdoğan bey, AK Parti İstanbul İl Başkanımız Bayram Şenocak, bakanlarımız gecemize gelen dernek başkanlarımız kıymetli misafirlerimiz, kurtulan değil kurtaran şehrin civan mert insanları hepinizi saygıyla selamlıyorum. Yeni Zelanda'da menfur saldırıda hayatını kaybeden şehit din kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun. Samsun insanı vatanperverdir. Samsun insanı milliyetperverdir. Samsun insanı bayrak deyince yüreği çarpan insanlardır. Samsun milli birlik ve beraberliğimizin her zaman teminatıdır. " diye konuştu.Gecenin önemli isimlerinden bir olan Samsunlu ünlü sanatçı Orhan Gencebay'da yeni albümünde yer alacak Canım Türkiye'm isimli şarkısının sözlerini Sinan Erdem salonunu dolduran binlerce Samsunlunun huzurunda okudu.Orhan Gencebay, Büyük Samsun Buluşmasında Canım Türkiye'm şarkısı için şunları dile getirdi.
"Yapmakta olduğum son albümde bir bestem var ki; ülkemiz ile ilgili sözlerini söylemek istiyorum. Sen benim cennetim, hür vatanımsın. Sen ecdadımın yadigarısın. Varlığım uğruna armağan olsun. Vatanım, toprağım, canım Türkiye'm. Hem ekmeğim, hem suyumsun vazgeçilmez namusumsun. Aşığınım dünya duysun, Canım Türkiye'm... Uğrunda can veren, canlarımızla, çıktık sonsuza bayrağımızla, Alllah'ın yolunda imanımızla, biz bize yeteriz canım Türkiye'm... Biz bir ölürüz bin diriliriz. Biz senin ebedi askerleriniz. Biz şehadeti de gurur biliriz, gururum onurum canım Türkiye'm. Hem ekmeğim hem suyumsun, candan öte namusum sun. Aşığınım dünya duysun aşkım ömrüm canım Türkiye'm"

Öte yandan Büyük Samsun Buluşmasında SAYSİAD Başkanı Ayşe Üstünel Dağdelen, SAMKON Başkanı Sezgin Gümüş , sanatçı Orhan Gencebay, geceye katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir tablo ile birilikte üzerinde Recep Tayyip Erdroğan yazan bir kıspet hediye etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da terörist saldırıda hayatını kaybeden 49 Müslüman için gıyabi cenaze namazı kalındı

Samsun'da terörist saldırıda hayatını kaybeden 49 Müslüman için gıyabi cenaze namazı kalındı