10 Temmuz 2020 Cuma

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN ÖDÜL VERDİĞİ LOJİSTİK KÖY SAMSUN'UN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ödül verdiği Lojistik Köy Samsun'un yüzünü güldürecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'a Tekkeköy ilçesinde bulunan Lojistik Köyü tanıttı.

05 Şubat 2018 Pazartesi 15:04 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’a Samsun Lojistik Köy Merkezini tanıtarak, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan da bu projemiz ile ödül aldık. Bu yüzden gururluyuz" dedi.


LOJİSTİK MERKEZİ İÇİN HİBE ALAN TEK BELEDİYEYİZ

Samsun Lojistik Merkezi Avrupa Birliği’nden 50 milyon hibe alınarak hayata geçirilen ve Türkiye’nin en yüksek bedelli AB projelerinin arasına adını yazdırdı. Samsun Lojistik Merkezi ile Samsun ekonomisinin yükselen bir ivmeyle geleceği kucaklayacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Allah izin verirse 9 Şubat tarihinde ilk müşterimiz kendisi için ayrılan depoya ürünlerini indirecek. Türkiye’nin hiçbir anadolu şehrinde 4 ulaşım aksına sahip böylesine işlevsel bir lojistik merkezi yok. Biz Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak bunu başardık. Samsun Türkiye’nin kuzeye açılan kapısı oldu. Burası sadece Samsun’un değil Türkiye’nin ticaret seviyesini büyük oranda arttıracak bir potansiyel haline geldi. Bu işte Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın katkılarını unutmamalıyız. Türkiye’nin hiçbir belediyesi böyle bir proje için AB’den hibe alamamıştır. Biz bunu başardık. 50 milyon Euro değerinde bir projeyi kentimize kazandırdık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan da bu projemiz ile ödül aldık. Bu yüzden gururluyuz” açıklamalarında bulundu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ise Samsun Lojistik Merkezi’nin kentimize sağlayacağı katkının şüphesiz olumlu olacağını belirterek Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a projenin hayata geçirilmesi noktasında gösterdiği uğraşlardan dolayı teşekkür etti. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ali Balbal

05 Şubat 2018 Pazartesi 22:37

sayin Karaaslani her toplantida goruyoruz am henuz Samsunla ilgili bir icraatini goremedik

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak, Mehmetçiklerle birlikte karavanadan yemek yedi

Samsun Valisi Osman Kaymak, Mehmetçiklerle birlikte karavanadan yemek yedi