17 Ocak 2021 Pazar

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, 19 MAYIS'IN 100. YILINDA SAMSUN'DA KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs'ın 100. yılında Samsun'da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs'ın 100. yılında Samsun'da konuşarak, "19 Mayıs ruhunu 23 Nisan, 29 Ekim ruhunu, 81 vilayeti ile 82 milyon insanı ile her köşesinde yaşıyor." dedi.

19 Mayıs 2019 Pazar 16:51 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs'ın 100. yılında Samsun'a gelerek Atatürk'ün Samsun'a çıktığı Tütün İskelesinde gerçekleşen devlet törenlerine katılarak konuşma yaptı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Lideri Mustafa Destici, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Samsun'a gelerek 19 Mayıs'ın 100. yılı için düzenlenen devlet törenlerine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da gerçekleşen 19 Mayıs'ın 100. yıl törenlerinde yaptığı konuşmada, "Ne zaman tek bayrak dediysek en güçlü cevabı gençlerimizden aldık. Ne zaman tek vatan dediysek en güçlü cevabı gençlerimizden aldık. Ne zaman tek devlet dediysek en güçlü cevabı gençlerimizden aldık. 19 mayıs ruhunu, 23 Nisan ruhunu, 29 Ekim ruhunu 81 vilayet 82 milyon  insanı ile her köşesinde yaşıyor." dedi.

İç ve dış güçlerin Türkiye'yi fırsat buldukça bölmeye, kuşatmaya çalıştığına dikkati çeken Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'un İlkadım ilçesi Tütün İskelesinde yapılan 19 Mayıs'ın 100. yıl törenlerinde gerçekleştirdiği konuşmasında, son altı yılda üst üste yaşanan badirelerin Türkiye'yi biraz yavaşlattığını kaydererek,  "Türkiyeyi  yıllarca kutuplaştırmak için çalışanların yöntemlerini amaçlarını kritik edeceğiz.  Bu muhasebeyi öncede yaptık. Son altı yılda üst üste yaşadığımız badireler bizi biraz yavaşlattığı da bir gerçektir. Her şeye rağmen 2023 hedeflerimize bağlıyız. Cumhurbaşkanlığımız bünyesinde bunun için özel bir ekip kurduk. Belediyelerin, kamu  kurumlarının performanslarını izliyor raporluyoruz. Saldırı dalgası halen bitmiş değil.  Ülkemize kurulan tuzakları her gün bozuyoruz. Gençlerimizi bu büyük oyunu görüyor, ezanlarına, bayraklarına devletlerine dört elle sahip çıkıyor. Sevgili gençler ne zaman tek millet dediysek en güçlü cevabı gençlerimizden aldık. Ne zaman tek bayrak dediysek en güçlü cevabı gençlerimizden aldık. Ne zaman tek vatan dediysek en güçlü cevabı gençlerimizden aldık. Ne zaman tek devlet dediysek en güçlü cevabı gençlerimizden aldık. 19 Mayıs ruhunu 23 Nisan, 29 Ekim ruhunu, 81 vilayeti ile  82 milyon  insanı ile her köşesinde yaşıyor.  Gazi Mustafa Kemal beraberindeki bir avuç arkadaşıyla Samsun'a ayak bastığında başlattığı mücadeleye inanmayanlar vardı. 17 yıldır bizde ülkemizi  muassır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için, Türkiyeye inanmayan,  güvenmeyen daha kötüsü içten içe husumet duyanlara rağmen gerçekleştirdik. Gazi Mustafa Kemal çareyi mandada arayanlara itibar etmeden sadece hakka ve halka inanarak mücadelesini yürüttüyse bizde aynı şekilde hareket ediyoruz. Dahili ve betbahlara rağmen Türkiyeyi ayakta tutuyoruz." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 19 Mayıs'ın 100. yılında tarihi an! Tütün İskelesinde birlik pozu verdiler

Samsun'da 19 Mayıs'ın 100. yılında tarihi an! Tütün İskelesinde birlik pozu verdiler