22 Haziran 2021 Salı

DEMİR AÇIKLADI! SAMSUN'DA BATI ÇEVRE YOLU 2022'DE İHALE EDİLECEK

Demir açıkladı! Samsun'da Batı Çevre Yolu 2022'de ihale edilecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Batı Çevre Yolu ile ilgili yaptığı açıklamada, "2022 yılında ihale edilmesini planlıyoruz. Samsun için çok önemli bir yatırım olacak" dedi.

09 Haziran 2021 Çarşamba 19:37 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Batı Çevre Yolu projesinin 2022 yılında ihale edileceğini, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’ndan Ankara Yolu’na geçişteki kavşaktaki tıkanma sorununu da çözeceklerini açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı açılış toplantısı bugün yapıldı. Ömer Halisdemir Toplantı Salonu’nda yapılan mecliste 35 madde görüşüldü. Gündem maddelerinin tek tek değerlendirildiği mecliste konuşan Başkan Mustafa Demir, Batı Çevre Yolu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

ŞEHİR HASTANESİNİN ULAŞIM AĞI
Akıllı Şehir Trafik Güvenliği projesini imzaladıklarını hatırlatan Başkan Mustafa Demir, “İmza töreni Türkiye’de ses getirdi. Şuanda da diğer şehirlerin de ilgi odağında. Hazırlıklarını yapıyoruz. Planlı bir şekilde uygulamaya başlayacağız. Alt kurumlarının da çalışmaları olacağı için onları da planladık. Karayolları Genel Müdürü ile de değerlendirmelerde bulunduk. Ayrıca şehir hastanesi de inşa halinde. Bitimine kadar da oranın ulaşım arterlerini planladık. Programını Sağlık ve Ulaştırma bakanlıkları arasındaki protokolle ulaştırma bakanlığına yaptırma gayretindeyiz. Bunu inşallah başaracağız. Şehir hastanesi biterken ulaşım ağı da tamamlanmış olacak” ifadelerini kullandı. 

BATI ÇEVRE YOLU İHALE EDİLECEK
Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’ndan Ankara Yolu’na geçişteki kavşaktaki tıkanmaya da değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “O kavşakta pik saatlerde tıkanıklık oluyor. Kavşaktan kaynaklanan trafik yoğunluğunu çözüme kavuşturmak için düzenleme çalışması yapıyorlar. Bulvarla ilgili projemiz hazır. Genişliğini 40 metreye çıkarıyoruz. Daha nizami ve akıcı bir trafik olacak. Atakum’daki imar çalışması uygulamasını yapıp Batı Çevre Yolu projesini Karayolları Genel Müdürlüğü’ne teslim edeceğiz. 2022 yılı yatırım programına almak üzere çalışmayı başlatmış olacağız. 2022 yılında ihale edilmesini planlıyoruz. Samsun için çok önemli bir yatırım olacak” diye konuştu. 

4 ADET BETON SANTRALİ KURULACAK
SASKİ ve Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın saha yatırımlarına ve çalışmalarına yoğun şekilde devam ettiğini belirten Başkan Demir şunları söyledi:
“4 beton santrali kuruyoruz. Kendi betonumuzu kendimiz üreteceğiz. 15 adette mikser alacağız. Maliyet noktasında ihaleyle satın almanın 3’te 1 oranında olacak. Santraller kurulunca daha çok yol alma imkanımız olacak. Bu ve önümüzdeki sene çok yoğun bir programımız olacak. Taflan, Çatalçam ile sanayi bölgelerindeki yol yatırımlarını çok iyi bir yere taşıyacağız. Mert ırmağındaki çalışmaya 2022 yılında başlamayı planlıyoruz. Ayrıca lityum pilli elektrikli otobüs projemizi ASELSAN ile birlikte hayata geçireceğiz. Tüm Türkiye’ye yaygınlaşacak. İşletme maliyeti çok düşük, çevreye sıfır atık, konforu yüksek.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

uğur

13 Haziran 2021 Pazar 15:21

İktidarda kalırsanız yaparsınız

Orhan

10 Haziran 2021 Perşembe 23:51

Batı çevre yolu yapılır.Çünkü ismi lazım deil birilerinin batı çevre yolu üzerinde bütün tarlaları topladığı konuşuluyor

samsun

10 Haziran 2021 Perşembe 15:27

Tabi tabi .hı hı İnanan var mıdır acaba ?

cevdet

10 Haziran 2021 Perşembe 14:47

ne yolmuş batı çevre yolu ömür biter bu yola başlanmaz 10 yıl oldu ha bugün ha yarı şimdide 2022 diyor başkan doğu çevre yolu ne zaman yapılır meçhul

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Brahim Darri ile anlaştı

Yılport Samsunspor Brahim Darri ile anlaştı