11 Aralık 2019 Çarşamba

DİYANET İHSAN ŞENOCAK'IN NEDEN AÇIĞA ALINDIĞINI AÇIKLADI

Diyanet İhsan Şenocak'ın neden açığa alındığını açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı, Samsun'da görev yapan İhsan Şenocak'ın neden açığa alındığı ile ilgili açıklama yayınladı. Samsunlu ilahiyatçı İhsan Şenocak'ın açığa alınması sonrası doğan tepkiler üzerine Diyanet İşleri bir açıklama yaptı.

30 Ekim 2017 Pazartesi 18:45 GÜNCEL
Samsun doğumlu olan ilahiyatçı ve İFAM kurucusu İhsan Şenocak'ın açığa alınması ile ilgili sosyal medyada yapılan tepki yorumları üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı bir açıklama yayınladı.

Diyanet İşleri Başkanlığından, hakkında yürütülen idari soruşturma kapsamında, İhsan Şenocak'ın açığa alınması nedeniyle sosyal medyada ve birtakım basın yayın organlarında hakarete ve tehdide varan yorumlar yapıldığının görüldüğü belirtilerek, teşkilatın haksız ve mesnetsiz eleştirilerle yıpratılmasının asla kabul edilemeyeceği bildirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Başkanlığın, İslam dininin inanç, ibadet ve ahlak esaslarıyla ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek görevlerini yerine getirdiği hatırlatılarak, şunlar kaydedildi: 

"Hakkında yürütülen idari soruşturma kapsamında, bir personelimizin soruşturmanın selameti açısından açığa alınması nedeniyle sosyal medyada ve birtakım basın yayın organlarında Başkanlığımıza yönelik hakarete ve tehdide varan yorumlar yapıldığı üzülerek müşahede edilmiştir. Bu soruşturma nedeniyle toplumda büyük bir saygınlığı bulunan ve milletimizin göz bebeği olan güzide teşkilatımızın haksız ve mesnetsiz eleştirilerle yıpratılması asla kabul edilemez."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Atakum'da caminin bağış kutusundan para çalan hırsız suçüstü yakalandı

Samsun Atakum'da caminin bağış kutusundan para çalan hırsız suçüstü yakalandı