25 Haziran 2019 Salı

DOĞAN JEOTERMAL ŞİRKETLER GRUBU HAVZA İLÇESİNE TERMAL OTEL YAPACAK

Doğan Jeotermal Şirketler Grubu Havza ilçesine termal otel yapacak

Samsun'un Havza ilçesinde Doğan Jeotermal Şirketler Grubu tarafından 100 milyon liralık yatırım ile yapılacak olan termal otel için temel atma tarihi açıklandı.

02 Nisan 2018 Pazartesi 16:00 GÜNCEL

Samsun'un Havza ilçesine Doğan Jeotermal Şirketler Grubu tarafından bin 800 yatak kapasiteli termal otel yapılacağı açıklandı. Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, yapılacak termal otelin yatırım tutarının 100 milyon lira olacağını söyledi.


Samsun'un Havza ilçesinde Doğan Jeotermal Şirketler Grubu tarafından yapılacak 100 milyon liralık termal otel projesi için 25 Mayıs 2018 tarihinde temel atılacağını açıklayan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, termal otel yatırımının ilçede turizm payını arttıracağını söyledi. 

Havza ilçesinde yapılacak olan termal otel ile ilgili Hattuşa Vacation Termal Club Genel Müdürü Harun Arkan ile görüşen Murat İkiz, konuyla ilgili açıklamasında "100 milyon lira değerindeki yatırımın ilçeye kazandırılması için yoğun mesai harcadık. Doğan Jeotermal Şirketler Grubu'nun ilçemizde yapacağı yaklaşık bin 800 yatak kapasiteli termal otel, devre mülk ve tatil köyü kompleksi ile ilçemiz termal turizmde önemli bir mesafe alacak. Havza artık hamam işletmeciliğinden profesyonel termal sağlık işletmeciliğine geçiş yapacak. Yapılan bu yatırım ile aynı zamanda ilçemizde istihdam alanları oluşacak. Tatil merkezi için geri sayım başladı. Atatürk’ün Havza'ya geldiği tarih olan 25 Mayıs’ta temelini atacağımız ve maliyeti 100 milyon lira olan projemizin, Atatürk'ün Havza'ya gelişinin 100. yılında hizmete girmesi hedeflenmekte" dedi.Öte yandan termal otel yatırımını yapacak olan Doğan Jeotermal Şirketler Grubuna bağlı Hattuşa Vacation Termal Club Genel Müdürü Harun Arkan'da  Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’e tatil merkezi çalışmaları hakkında bilgi vererek yapılacak temel atma töreni ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Hattuşa Vacation Termal Club Genel Müdürü Harun Arkan, tatil kompleksi için tanıtım çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirterek, "Havza’da hedefimiz 15 bin abone. Bu da Havza'nın da gelişmesi demek. İnşallah tesisimizin temelini 25 Mayıs tarihinde atacağız." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

ahmet coşkun

29 Kasım 2018 Perşembe 17:45

paramı vermediler feramuz bey var şöyle böyle konuştular hepsi yalan konuşuyorlar haber vermek istiyorum ve tv8 ile görüştüm canlı yayın yapıp 70 milyona duyurucam

ahmet coşkun

29 Kasım 2018 Perşembe 17:43

ilk önce insanların parasını versinler yalancılar insanları kandırmak tanıdığımın parasını şu gün vericez dediler vermediler yalan konuşuyorlar

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun ticarette Türkiye'nin kuzey omurgası olacak

Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun ticarette Türkiye'nin kuzey omurgası olacak