21 Ocak 2022 Cuma

DÜĞÜN SALONLARINDA DÜĞÜNLER OLACAK MI? AÇIKLAMA YAPILDI

Düğün salonlarında düğünler olacak mı? Açıklama yapıldı

Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Dernek (SAMDOD) Başkanı Aykut Çepni, 4 Eylül'den sonra düğün salonlarında düğünler olacak mı? sorusunun cevabını verdi.

04 Eylül 2020 Cuma 14:20 GÜNCEL

Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Dernek (SAMDOD) Başkanı Aykut Çepni, 4 Eylül itibari ile yürürlüğe giren yeni Korona genelgesi ile sünnet düğünü, kına gecesi, nişan gibi etkinlikler ile birlikte sokak ve köylerde yapılan düğünlerin yasaklandığını açıkladı.


4 Eylül itibari ile yürürlüğe giren yeni Korona genelgesi sonrası düğün salonlarında düğünlerin olup olmayacağı ise merak ediliyordu.  Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Dernek (SAMDOD) Başkanı Aykut Çepni bu konuda bir açıklama yaparak düğün salonlarında hangi kurallar ve kısıtlamalarla düğünlerin yapılacağı konusunda bilgiler verdi.

Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Dernek (SAMDOD) Başkanı Aykut Çepni, 4 Eylül itibari ile yürürlüğe giren yeni genelge kapsamında düğün salonlarında yapılacak düğünlerin 1 saat içerisinde gerçekleşerek sonlanacağına dikkati çekti. Daha önce alınan Korona tedbirleri kapsamında düğün salonlarında oyun havası, yemek ve ikram gibi hizmetlerin yapılmayacağını kaydederek, "Yeni genelge kapsamında düğün salonlarında yapılacak olan düğünlerin süresi 1 saate düşürüldü. Düğün salonu sahipleri ve işletmecileri olarak bizler Korona Virüs'e karşı salonlarımızda tüm tedbirleri aldık. Ancak son süreçte köy ve sokak düğünlerinde kontrolü vatandaşlarımızın kaybetmesi nedeni ile bu düğünlerden vaka haberleri geldi. Ülkemiz genelinde Korona Virüs ile ilgili vakalarda artış olduğu konusunda Sağlık Bakanlığımız kamuoyuna bilgi aktarmaktadır. Bu durum bizleri üzmektedir. Alınan tüm tedbirlere rağmen vatandaşlarımız sokak ve köy düğünlerinde tedbirsiz davranmaktadır. Düğün salonları olarak bizler gerekli tüm tedbirlerimiz aldık ve bakanlığın belirlediği tüm kurallara uyuyoruz. Bu süreçte bazı yasak ve kısıtlamalar uygulanırken bizler bununla birlikte düğün salonu işletmecisi esnaflarımızında desteklenmesini beklemekteyiz. Samsun'da bulunan düğün salonlarında çok sayıda insan çalışmakta ve bu insanlar bu yaz sezonunda kazanarak çalışanlarına maaş vermektedir. Bu kısıtlamaların yanı sıra salonlarımızın ve esnaflarımızın ayakta kalabilmeleri için devletimizden destek bekliyoruz" dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun 19 Mayıs Tıp Fakültesinde iki doktor, bir hemşire Korona Virüs'e yakalandı

Samsun 19 Mayıs Tıp Fakültesinde iki doktor, bir hemşire Korona Virüs'e yakalandı