27 Ekim 2021 Çarşamba

EĞİTİM-SEN SAMSUN ŞUBESİ KORONAVİRÜS'TEN 7 EĞİTİMCİNİN YAŞAMINI YİTİRDİĞİNİ AÇIKLADI

Eğitim-Sen Samsun Şubesi KoronaVirüs'ten 7 eğitimcinin yaşamını yitirdiğini açıkladı

Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, son bir haftada 7 eğitimcinin KoronaVirüs'ten yaşamını yitirdiğini açıklayarak, LGS sınavının iptal edilmesini ve eğitimcilerin aşı programına alınmasını istedi.

20 Nisan 2021 Salı 16:52 GÜNCEL

Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, KoronaVirüs salgınının önlenemez biçimde yayıldığını belirterek, aşı programına alınmayan eğitimcilerin aşılanması gerektiğini söyledi.


Son bir hafta içinde 7 eğitimcinin KoronaVirüs sebebi ile yaşamlarını yitirdiğini belirten Arzu Tapoloğlu, "Okullarımızda sınav merkezli olarak alınan kararlar neticesinde 8 ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime devam etmekte fakat eğitimciler aşılanma programına alınmamaktadırlar. Bu süreçte önceliğin yüz yüze eğitime devam eden eğitim çalışanlarına verilmesi gerekirken hangi mantıkla uzaktan eğitime geçen ilkokul öğretmenlerine aşılamada önceliğin verildiğini anlamakta zorlandığımızı da ifade etmek isteriz. Eğitim çalışanları ciddiyetten uzak insan hayatını bu kadar yok sayan kararlarla her gün ölmeye devam etmektedirler" dedi.

"Vakaların arttığı, milyonlarca öğrencimizin eğitime erişemediği, müfredatın seyreltilmediği, eşitsizliğin derinleştiği bir gerçeklikte; başta Liseye Giriş Sınavı olmak üzere merkezi sınavlar iptal edilmelidir" diyen Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Cumhurbaşkanlığı genelgesinde 10 yaş altı çocuğu olan kadın kamu çalışanlarının idari izinli sayılacağı kararına ilişkin olarak ilimizde de bu izni kullanmak isteyen eğitim emekçisi arkadaşlarımıza bu hakkın kullandırılmasında sorun çıkarıldığını duymaktayız. Genelgeye rağmen, kendilerini iyi yönetici zanneden birkaç işgüzar okul müdürünün kadın arkadaşlarımıza türlü engeller çıkartmaları kabul edilemezdir. Biz biliyoruz o koltuklara liyakatli oldukları için oturmadıklarını. Yöneticiliği mobing, tehdit ve baskı ile yapabileceğinizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Bu konuda sendikamız tüm eğitim çalışanlarının haklarının korunması noktasında gerekli hukuki süreci işletecektir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ender Gür Yılport Samsunspor'da yaşanan kaosu ve Bursaspor galibiyetini yazdı

Ender Gür Yılport Samsunspor'da yaşanan kaosu ve Bursaspor galibiyetini yazdı