04 Aralık 2021 Cumartesi

EĞİTİM-SEN SAMSUN ŞUBESİ UYARDI! OKULLARIN AÇILMASI 3'ÜNCÜ DALGAYA NEDEN OLUR

Eğitim-Sen Samsun Şubesi uyardı! Okulların açılması 3'üncü dalgaya neden olur

Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, aşılama sürecinde 40 günlük süre dolmadan okulların açılmasının 3'üncü dalganın yaşanmasına neden olacağını söyledi.

28 Şubat 2021 Pazar 14:37 GÜNCEL

Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, KoronaVirüs salgın süreci devam ederken okulların yeniden açılacak olmasının 3'üncü dalgaya neden olacağını açıkladı.


KoronaVirüs salgın süreci ile ilgili 1 Mart için gündeme gelen normalleşme tarihinin erken olduğunu savunan Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Topaloğlu, açıklamasında şunları dile getirdi.
"Bir yılı aşkın bir süredir yaşanan salgında bizler geldiğimiz süreçte bir kez daha gördük ki iktidarın eğitim politikalarında karar alma süreçlerini yönetemeyişi bu gün  1 Marta dair yapılan çelişki dolu açıklamalar ile bir kez daha haklılığımızı ortaya koymuştur. 1 Martın normalleşme için çok erken olduğunu bilim insanları ve biz eğitim emekçileri dile getirdik. Zira okullarda yüz yüze eğitim kararı alınabilmesi için açıklanan aşılama takviminin bu tarihe göre yeniden düzenlemesi gerekirdi. Yani Ocak ayının başında aşılama sürecinin başlamış olması gerekirdi. Eğitime yönelik planlamaların yapılmadan, fiziksel ortam ve koşullar düzenlenmeden, ek atama yapılmadan (ki sınıfların seyreltilmesi için kaçınılmazdır) okulları açıyoruz demek yönetememe halinin su yüzüne çıkması demektir. İktidar bu süreci iyi yönetememiştir. Çocuklarımızın eğitim sürecinden uzak kalmasının yegane sorumlusu iktidardır. Bugün 1 Mart kararının ertelenmesi ve eğitim ile ilgili kararların yerellere bırakılması ilerde daha sıkıntılı sonuçlar doğuracaktır. Talebimiz nettir; aşılama sürecinde gerekli 40 günlük süre dolmadan okulların açılması salgının seyrinde 3. Dalganın yaşanmasına yol açacaktır." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

 Yılport Samsunspor deplasmanda Keçiörengücü ile 1-1 berabere kaldı

Yılport Samsunspor deplasmanda Keçiörengücü ile 1-1 berabere kaldı