23 Ocak 2021 Cumartesi

EĞLENCE MEKANLARI KAPATILDI, CAMİLERDE İBADET ARA VERİLDİ SIRADA KAHVEHANELER VAR

Eğlence mekanları kapatıldı, camilerde ibadet ara verildi sırada kahvehaneler var

Korona Virüs tedbirleri kapsamında eğlence mekanları kapatılırken, camilerde ibadete ara verildi, kahvehanelerin de kapatılması gündemde..

16 Mart 2020 Pazartesi 16:20 GÜNCEL

Korona Virüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde tüm eğlence mekanlarının kapatılması kararı alınırken, camilerde namaz kılınması da Diyanet'in aldığı karar kapsamında durduruldu, sırada kahvehanelerin de kapatılması var..


Ölümcül Korona Virüs nedeniyle Türkiye genelinde 81 İl Valiliğine gönderilen genelgede, eğelence mekanlarının kapatılması kararı iletilirken, Diyanet İşleri ise bugün yaptığı açıklamada camilerde ibadete ara verildiğini duyurdu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ölümlere neden olan Korona Virüs ile ilgili Türkiye genelinde tedbirler alınırken, Samsun'da da bu kapsamda gelen talimat ve genelgeler doğrultusunda hareket ediliyor. Samsun Valisi Osman Kaymak, Umre'den dönen 10 kişinin virüs şüphesi ile karantina altında olduğunu açıklarken, vatandaşlara da toplu alanlardan uzak durmaları çağrısında bulundu.

AVM'LERDEN UZAK DURUN, KAHVEHANELERDE KAPATILMALI
Samsun'da şuana kadar yapılan Korona Virüs testlerini negatif çıktığının altını çizen Samsun Valisi Osman Kaymak, "Olay çok ciddi ve kalabalık ortamlardan uzak durmamız gerekiyor. Umreden gelen vatandaşlarımız da 14 gün boyunca evlerinden kesinlikle çıkmasın ve ziyaretçi de kabul etmesin. Vatandaşlarımız alışveriş merkezleri, kahvehaneler gibi umuma açık yerlerden uzak dursun. Bana göre kahvelerin de kapatılması lazım. Tahmin ediyorum ki bununla ilgili karar da yakında gelir" açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Kaymak'tan kalabalık yerlerden uzak durun çağrısı

Samsun Valisi Kaymak'tan kalabalık yerlerden uzak durun çağrısı