31 Mayıs 2020 Pazar

EKREM İMAMOĞLU SAMSUN'DA KONUŞTU! İSTANBUL'DAKİ AKRABALARINIZI ARAYIN

Ekrem İmamoğlu Samsun'da konuştu! İstanbul'daki akrabalarınızı arayın

Ekrem İmamoğlu, 19 Mayıs'ın 100. yılı için geldiği Samsun'da, Samsunlulara seslenerek, 23 Haziran'da İstanbul'da yeniden yapılacak yerel seçim için "Akrabalarınızı arayın" dedi.

19 Mayıs 2019 Pazar 20:34 GÜNCEL

Samsun'a gelen Ekrem İmamoğlu, Atakum ilçesinde vatandaşlarla 19 Mayıs'ın 100. yıl coşkusunu yaşarken, burada yaptığı konuşmada, 23 Haziranda tekrarlanacak İstanbul seçimleri ile ilgili önemli mesajlar verdi.


Ekrem İmamoğlu, 19 Mayıs'ın 100. yılı için geldiği Samsun'un Atakum ilçesinde kendisini karşılayan kalabalık vatandaş grubuna yaptığı konuşmada, yeniden yapılacak İstanbul seçimleri ile ilgili, "Samsun, İstanbul'da yaşayan eşini akrabasını kim varsa aramaya hazır mı. Samsunlu dostlarım bunu yaparsa hiç bir sorun yaşamayacağız. Hem İstanbul'u kazanacağız hemde Türkiye'nin demokrasisi kazanacak." dedi.Samsun'da gerçekleştirdiği konuşmasında kimseyle çatışmayacağını, kimseyi ayırt etmeyeceğine dikkati çeken Ekrem İmamoğlu, konuşmasında "Hepiniz burada 19 Mayıs'ın coşkusunu, 19 Mayıs'ın cesaretini, tam bağımsız Türkiye heyecanını yaşamaya geldiniz. 100'üncü  yılda Atatürk'e geçmişte yoldaşlık yapan milletimizin torunlarıyız, evlatlarıyız. Ama şunu da unutmuyoruz, Yurtta Sulh Cihanda Sulh bu kavramla herkesi kucaklayan bir anlayışla bende size eşlik etmeye geldim.  Bende bir Cumhuriyet evladı bir Atatürk evladı olarak sizlere eşlik etmeye geldim. Sizlerle beraber olmak benim için onurdur. Bir avuç insan bu süreci darbelemiştir hiç önemi yok egemenlik kayıtsız yartsız millete aittir.  Birilerine inat herkesi kucaklayacağız. Hiç bir vatandaşımızı ayırt etmeyeceğiz. Hiç kimseyle çatışmayacağız. Herkesin bu milletin evladı olduğunun farkında olacağız. Milli birliğimizin beraberliğimizin mutlaka savunucusu olacağız.  Çatışmanın bir parçası değil barışın ve uzlaşmanın sahibi olacağız her zaman. Sizlere şunun  sözünü veriyorum İstanbulda hem seçim mücadelesi hem demokrasi mücadelesi verirken güler yüzden, samimiyetten, içtenlikten hiç ayrılmayacağım. Her zaman gurur duyacağınız  bir yol arkadaşınız olacağım. " dedi.Ekrem İmamoğlu, Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Yalı Kafe'de vatandaşlara yaptığı konuşmada ayrıca şunları dile getirdi.
"Özellikle bugün burada bir sözü hatırlatmak istiyorum. Genel başkanımla birlikte geldim. Uçakta gelirken dedi ki, Samsunlu hemşehrilerimize şunu hatırlatmayı unutma dedi. Bütün Samsunlu hemşehrilerim İstanbul'da eşini, dostunu, akrabasını evladını kim varsa aramaya hazır mı? Eğer Samsunlu dostlarım bunu yaparsa hiçbir sorun yaşamayacağız Hem İstanbulu kazanacağız hemde Türkiye'nin demokrasisi kazanacak."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'na 19 Mayıs'ın 100. yılında Atatürk Anıtı hediye etti

Cemil Deveci, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'na 19 Mayıs'ın 100. yılında Atatürk Anıtı hediye etti