22 Ekim 2021 Cuma

EKREM İMAMOĞLU'NA 23 NİSAN DERGİSİ İÇİN SAMSUN'DAN SUÇ DUYURUSU!

Ekrem İmamoğlu'na 23 Nisan dergisi için Samsun'dan suç duyurusu!

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

28 Nisan 2020 Salı 21:09 GÜNCEL

Genel Merkezi Samsun'da bulunan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonunun Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, 23 Nisan'da çocuklara dağıtılan dergi nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, suç duyurusunda bulundu.


İBBB'nin 23 Nisan'da dağıttığı dergilerde 'Demokrasi için Sandık şarttır ama yeterli değildir' ifadesinin bulunduğunu belirten Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, bu ifadenin alenen gizli darbe mesajı olduğunu bu nedenle İBB Başkanı İmamoğlu hakkında, Samsun Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Ekrem İmamoğlu'nun 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Çocuk Bayramını bahane ederek 100 bin çocuğa dergi dağıttığını ve bu dergide 'Demokrasi için Sandık şarttır ama yeterli değildir' denildiğini hatırlatan Ahmet Kabadayı, "Bu ifade ile silahlı bir gücü işaret etmektedir. Oysa Türkiye Cumhuriyeti demokrasi ile yönetilen bir ülkedir. Demokrasi dışı bütün olaylar biz milletçe karşıyız. Bu konuda sayın Cumhurbaşkanımızın yanında oluruz. Aynı dergide Alevi kardeşlerimizi de başka bir din mensubu gibi göstermişlerdir. Onlar ötekileştirmeye çalıştılar, Alevi-Sunni kavgası çıksın istediler. Alevi kardeşlerimizle biz birlikteyiz." dedi.

Öte yandan Ekrem İmamoğlu hakkında Samsun Nöbetçi savcılığına Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı tarafından yapılan suç duyurusunda "Basın ve yayın yolu ile kamu düzenini bozmak, halkın huzur ve asayiş güvenliğini tehlikeye atmak, çocuklara dağıtmış olduğu dergilere  sandık yeterli değildir yazmak suretiyle gelecek nesillerimizin teminatı olan çocuklarımızı seçilmiş hükümete karşı alenen düşmanca tavır takınmalarını istemektedir. Demokratik bir seçimle iş başındaki meşru hükümete karşı çocuklarımızı alenen ayrılıkçı bir oluşumun içine çekme gayreti gösteren Ekrem İmamoğlu'ndan şikayetçiyiz" ifadeleri yer aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İbrahim Sandıkçı sahur fotoğrafını gönderen çocuklara hediyeler verecek

İbrahim Sandıkçı sahur fotoğrafını gönderen çocuklara hediyeler verecek