21 Şubat 2019 Perşembe

ERDOĞAN TOK 15 TEMMUZ GECESİNİ ANLATTI! AİLEMLE HELALLEŞTİM

Erdoğan Tok 15 Temmuz gecesini anlattı! Ailemle helalleştim

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2'inci yıl dönümünde yaptığı açıklamada, alçak kalkışmanın yaşandığı gece ailesi ile helalleştiğini söyledi.

14 Temmuz 2018 Cumartesi 20:58 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişimi gecesi ailesi helalleştiğini açıklayarak, "Eve geçtim. Kızlarım ve eşimle helalleştik. Abdestimizi aldık. Ardından hemen meydana indik" dedi.


15 Temmuz hain darbe girişiminin 2’nci yılı nedeniyle bir mesaj yayınlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 15 Temmuz gecesinin asla unutulmayacak destanlar arasına girmiş olduğunu belirtirken  “O gece, karanlıktan aydınlığa çıkarken Türk Milleti olarak yeniden kenetlenmeyi ve tüm dünyaya milletimizin gücünü tekrar hatırlatmış olmayı sağladı” diye konuştu.

AİLEMLE HELALLEŞTİM

15 Temmuz hain darbe girişiminin 2’nci yılında o kara geceyi anlatan Başkan Tok, o geceyi asla unutulmayacağını belirterek şunları söyledi.
“Üniformalı ihanet çetesinin hain kalkışmasını gördükten sonra tesislerden ayrılarak kızlarım ve eşimle helalleşmek için hemen eve geçtim. Birbirimizle helalleştik. Abdestimizi aldık. Hemen meydana indik. Tabi bu arada Cumhurbaşkanımızın halkımıza yaptığı meydanlara inin çağrısı yapılmamıştı. Meydanlarda vatandaşlarımızla buluştuğumuzda çok duygusal anlar yaşadık. Birbirilerimizle kucaklaştık. Vatandaşlar meydanlarda bizleri görünce coşku ve heyecan daha da arttı. Bizleri vatandaş bağrına bastı. O hain kalkışmaya milletin inancı ve ferasetiyle bertaraf oldu.” diye konuştu.“2’NCİ KURTULUŞ SAVAŞINI VERDİK”

Türkiye'nin 15 Temmuz'da 2'inci istiklal mücadelesi verdiğini belirten Başkan Tok, “ Egemenliğin millette olduğunu 15 Temmuz’da halkımız gösterdi. Darbe teşebbüsüne karşı Türk Milleti 2’inci Kurtuluş Savaşından zaferle çıkmıştır. Milletimize darbe yapmak isteyenler Milletimiz tarafından darbe yemiştir. İhanet çetesine karşı o gece, Milli Mücadelemizi, ikinci bir Kurtuluş Savaşı’nı verdik. Halkımız birlik oldu ve sabaha karşı ezan ile beraber ikinci bir Çanakkale Zaferine adını altın harflerle yazdırdı. Bütün dünya bir milletin kendi özgürlüğüne, kararına, iradesine sahip çıkmasının nasıl olduğunu gördü. Milletimizin gösterdiği kararlılık, Dünya demokrasi tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiş olduğu da açık bir gerçektir. Herkes bilmelidir ki, bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye ve devletimize karşı her türlü girişim, karşısında milletimizin çelikten iradesini bulacaktır. 15 Temmuz'u milletimizin istiklalinin ve istikbalinin, kurtuluşunun tarihidir. Bu vesile ile 15 Temmuz Destanımızın 2’nci yıl dönümünde şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Kaymak'tan Samsunlulara 15 Temmuz çağrısı! Meydana gelin

Samsun Valisi Kaymak'tan Samsunlulara 15 Temmuz çağrısı! Meydana gelin