16 Temmuz 2019 Salı

ERDOĞAN TOK AÇIKLADI: YENİ UNKAPANI KÜLTÜR VE YAŞAM MERKEZİ İÇİN FORE KAZIKLAR ÇAKILDI

Erdoğan Tok açıkladı: Yeni Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi için fore kazıklar çakıldı

Samsun'un İlkadım ilçesinde yeniden inşa edilen Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezinde temel atma çalışmaları için ilk fore kazıklar çakıldı. İlkadım İlçe Belediye Başkanı Erdoğan Tok, yapılacak olan Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezinin 2018 yılı sonuna yetiştirileceğini açıkladı.

29 Ocak 2018 Pazartesi 17:14 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezinde temel atma çalışmaları için ilk fore kazıkların çakıldığını açıkladı.


Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi tarafından yıkımının yapıldığı eski Unkapanı Kültür Merkezinin yerini modern ve yerinde dönüşüme örnek bir projenin alacağı Yeni Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi inşası temel atma çalışmaları başladı. Eski binanın yıkımının ardından hızla yeni bina çalışmalarına start verilirken 2018 yılının sonuna yetiştirilmesi için Başkan Tok’tan talimat geldi. 

YENİ BİNA MERAKLA BEKLENİYOR

Temel atma çalışmalarına 235 fore kazık ile başlanırken 2 aylık bir süreçte temel atma çalışmalarının tamamlanması planlanıyor.  Birçok ihtiyacın bir arada karşılanacağı yeni binada 250 araçlık otopark, 4 adet 500 metrekare dükkân, içerisinde sauna, Türk hamamı, fetness salonu, spor salonu ve nişan salonunun bulunduğu Kadınlar Yaşam Merkezi, 36 derslik Kültür Merkezi ve en üst katta büyük bir düğün salonu ile vatandaşın hizmetine sunulacak. Bölgedeki her türlü ihtiyacın düşünülerek planlandığı Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi şimdiden merakla bekleniyor.CUMHURBAŞKANIMIZI ÖRNEK ALIYORUZ

Ak Partili Belediyecilik anlayışıyla yeni kentler inşa ederken verdiği sözleri yerine getirmenin yanı sıra yeni projelerle de vatandaşa hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Biz vatandaşımıza hizmet ederken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmet anlayışını örnek alıyoruz. Bir proje için söz verirken önce bitiş tarihini söyler ve o sözün yerine getirilmesi için her çalışmayı yakından takip eder. En sonunda da vatandaşa verdiği sözü tutarak hizmet aşkını gösterir. Bizlerde bu örnek üzerine projelerimizin başlangıcından itibaren bitiş tarihini söylüyoruz ve her aşamayı yakından takip ederek verdiğimiz sözün arkasında durabiliyoruz. Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi için de 2018 yılının sonuna yetişeceği sözünü verdik. Tecrübemiz ve takibimiz ile şimdiye kadar olduğu gibi bu projede de mahcup olmayacağımıza inanıyoruz. Birçok koldan dev projelerin devam ettiği İlkadımımıza bu güzel yapıyı ve hizmet alanını kazandırıyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜME ÖNAYAK OLACAK BİR PROJE

Erdoğan Tok ayrıca Yeni Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezinin yerinde dönüşüme de örnek bir proje olduğunu söylerken; “İlkadım’ın en büyük sorunlarından olan kentsel dönüşüm için de büyük adımlar attık ve atmaya devam ediyoruz. Kökçüoğlu ve Hastane mahallelerimiz için hazırladığımız kentsel dönüşüm çalışmaları çok güzel bir netice ile sonuçlanmışken Yeni Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezimizde yerinde dönüşüme örnek ve önayak olacak bir proje kimliği de taşıyor” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da ByLock'tan tutuklu 11 subay, astsubay ve uzman çavuşa hapis cezası

Samsun'da ByLock'tan tutuklu 11 subay, astsubay ve uzman çavuşa hapis cezası