31 Temmuz 2021 Cumartesi

ERDOĞAN TOK: BELEDİYENİN KASASINI BOŞ TESLİM ALDIK MAAŞLAR BİLE ÖDENEMEZ HALDEYDİ

Erdoğan Tok: Belediyenin kasasını boş teslim aldık maaşlar bile ödenemez haldeydi

Samsun'un İlkadım İlçe Beledeyesi Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok, Necattin Demirtaş'tan belediyenin kasasını boş teslim aldığını açıklayarak, "Maaşlar bile ödenemez haldeydi. Biz 5 yılda ne maaşları ne ikramiyeleri aksattık. Üstelik İlkadım'a 255 milyon TL yatırım yaptık" dedi.

24 Mart 2019 Pazar 14:58 GÜNCEL

Samsun'da Cumhur İttifakı Adayı ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kavacık Mahallesi’nde gerçekleşen mitingde başkanlık görevine seçildiğinde belediye kasasının boş olduğunu, maaşların bile ödenemeyecek durumda olduğunu söyledi.


Samsun'un İlkadım İlçesi’nin güney koridorunda geliştiğini söyleyen Başkan Erdoğan Tok, İlkadım’a kentsel dönüşümün yanı sıra Çatalarmut, Kıran, Kuşçulu, Kavacık, Uzgur, Tepecik, Badıllı gibi İlkadım’ın güneyinde bulunan mahallerde gelişimin önünü açacak yeni yatırımları anlattı.
 
Kavacıkta yapılan açık hava toplantısına, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Erdemir, AK Parti İlkadım Kadın Kolları Başkanı Halime Kesmen, AK Parti İlkadım Gençlik Kolları Başkanı Erdi Küçükosman, Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları ve Kavacık Mahallesi sakinleri katıldı.
 
“KAVACIKLILAR, DÜĞÜN SALONU İSTEMİŞTİ, YAPILDI.”
Kavacıklıların bir önceki yerel seçimlerde istediği düğün salonu isteğinin yerine getirildiğini söyleyen Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ 2014 yerel seçimleri öncesinde söylemiştiniz. Hatırlıyorum. Bana not iletmiştiniz. ‘Düğün salonuna ihtiyacımız var’ demiştiniz. Belediye yeni hizmet binamızın en üst katında düğünlerin yapılabileceği 1000 kişilik düğün ve toplantı salonu yaptık. Belediyemiz hizmet binasının altında çocuk kreşi var. Belediyemizin yanında ihtiyaç olan 600 cemaat kapasiteli cami yaptık. Gençlik merkezi yaptık. 5 bin çocuk ve gencimiz hizmetlerden istifade ediyor. Derebahçe Sosyal Tesislerini, Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi, Cami ve Külliye, Koşu Yolu ve Hayat Parkuru gibi saymakla bitmeyen nice projeler yaptık. 64 Park ve 12 Halı saha yaptık. Halı sahalardan bir tanesi Tepecik Mahallemizde. 5 yılda 255 milyonluk hizmetler yaptık.” dedi.
 
“BELEDİYE KASASINI BOŞALTMIŞLAR, BELEDİYEYİ MAAŞ ÖDENEMEZ HALE GETİRMİŞLER”
İYİ Partili Necattin Demirtaş’ın devir teslimde belediye kasasını boşaltarak teslim ettiğini, belediyeyi çalışanın maaşını ödeyemez duruma getirdiğini ifade eden Başkan Erdoğan Tok, “3 Nisan 2014’de belediyeyi devraldım. 11 Nisan’da muhasebe müdürüm geldi. Maaşlar ayın 15’inde ödenecek. Başkanım,  ‘Maaşımızı ödeyemiyoruz. 750 bin TL açığımız var.’  Nasıl olur dedim. Hani kasa doluydu. ‘Borçlar bitmişti’ diyordunuz. Hemen duruma el atarak, 4 günde alacakları toparlamaya çalıştık. 300 bin TL açık kaldı. Dışardan emanet borç para aldım. Belediye şirketinin hesabına yatırtarak açığı kapattık. Personelimizin maaşını ödedik. Böyle bir durumda kasası boş olan bir belediye devraldım. Biz, 5 yılda işçimizin ve memurumuzun maaşını ve ikramiyesini aksatmadan düzenli ödeyen nadir belediyelerden birisiyiz. Bunların dışında 5 yılda  255 milyon TL yatırımlar yapan belediyeyiz.” diye konuştu.  
 
“ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BAKANI SAMSUN’A GELEREK İLKADIM’DAKİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROGRAMINI AÇIKLAYACAK”
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Samsun’a gelerek İlkadım’da kentsel dönüşüm programını açıklayacağını söyleyen Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Önümüzdeki dönem kentsel dönüşümde çok önemli işlere imza atacağız. Kentsel dönüşüm için ne ilçe belediyesinin, ne de Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesi yeter. Arkamızda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, Hükümetimiz, Devletimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Allah nasip ederse, önümüzdeki hafta Çevre ve Şehircilik Bakanımız,  İlkadım’a gelerek kentsel dönüşümle ilgili neler yapılacağını anlatacak. Bizim arkamızda hükümetimiz var, Cumhurbaşkanımız var. İktidar belediyesi olmanın avantajı var.  İlkadım Belediyesi’ne iller bankasından gelen para ile ancak işçi ve memurun parasını ödeyebilirsiniz. Ama biz, hükümet yatırımlarımızı ilçemize kazandırdık. Bunun en güzel örneği Gençlik Merkezi. 15 milyonluk yatırım.  12 Halı sahamızdan 6 ‘sını yine Gençlik ve Spor Bakanlığımıza yaptırdık. Diğer projelerimizden de hükümet desteği aldık. İktidar belediyesi olmazsan alabilir misin bu yatırımları. Alamazsın. Belediyenin gelirleri belli. Giderleri belli. Arkanızda hükümet desteği olacaksa iş yapabilirsiniz.” şeklinde konuştu.
 


İLKADIM’IN GÜNEY MAHALLELERİNİ ŞAHLANDIRACAK YENİ YATIRIMLAR
İlkadım ilçesinin hükümet ve belediye yatırımları ile güney koridorunda gelişimin önünün açıldığını kaydeden Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Şehir artık güneye doğru gelişiyor. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gençlik Merkezi ve Belediye Yeni Hizmet Binası yapıldı. Bu dev yatırımlar Çatalarmut, Kıran, Kuşçulu, Kavacık, Uzgur, Tepecik, Badıllı gibi ilçemizin güney koridorundaki mahallerde gelişimin önünü açıyor. Buralar yeni cazibe alanları olacak. 5 yıl sonra çok daha farklı değişim olacak. Eski Havalanına, Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası, Bölge Adliyesi ve Kültür Sarayı yapılacak. ” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

1

25 Mart 2019 Pazartesi 21:20

Evlat olsan sevilmessin maaslarida gec verdin yatirimida cebine yaptin arac kiralama sirketinide zengin ettin benim verdigim vergilerlen de secim yatirimi yapiyorsun millete yemekler veritorsun yiyenlere haram olsun hakkim

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Samsun Fuarını yeniden yapacağız

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Samsun Fuarını yeniden yapacağız