19 Eylül 2019 Perşembe

ERDOĞAN TOK, BİLEK GÜREŞİ TURNUVASINDA BİLEK GÜREŞİ YAPTI

Erdoğan Tok, Bilek Güreşi Turnuvasında bilek güreşi yaptı

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, katıldığı 5'inci Samsun Liseler Arası Bilek Güreşi Turnuvasında sporcularla bilek güreşi yaptı.

18 Kasım 2017 Cumartesi 17:06 GÜNCEL
İlkadım Belediyesi, Yıldız Gençlik Spor Kulübü ve Samsun Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi İl Temsilciliği işbirliğinde, İlkadım Belediyesi Mete Adanır Spor Salonunda 132 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen bilek güreşi turnuvası nefesleri kesti.

Samsun'un İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un yanı sıra bilek güreşi turnuvasına Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, Vücut Geliştirme ve Bilek Güreşi İl Temsilcisi Numan Güvelioğlu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürleri, veliler ve çok sayıda sporsever katıldı.

“SPORLA İLGİLENMEKTEN MUTLUYUZ”

50-80+ kilolar arası ve lisanslı tüm lise öğrencilerine açık olan turnuvaya il genelinden 132 sporcu katılırken 16 öğrenci dereceye girdi. Madalyalarını İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un elinden alan genç sporcular Başkan Tok’la bilek güreşi yapıp sohbet ederlerken “böyle bir turnuvaya destek vererek ev sahipliğini üstlenmesinden dolayı İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok’a teşekkür ederiz” dediler. 

Eğitim hayatının yanı sıra tarihi bir değere sahip bilek güreşi sporu ile ilgilenmekten çok mutlu olduklarını söyleyen gençler bu spora devam ederek ulusal ve uluslararası müsabakalara katılmak istediklerini de söylediler.“SPORLA GELİŞEN BİR İLÇE İNŞA EDİYORUZ”

Büyük ve köklü bir tarihe sahip spor kültürümüzün en önemli branşlarından olan bilek güreşinin gençler arasında yeniden hak ettiği ilgiyi kazanmasının büyük önem arz ettiğini vurgulayan Başkan Tok, konuşmasında veliler ve genç sporculara seslenerek  “Sporun bir lüks değil hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geldiği İlkadım’da siz değerli gençlerimiz için var gücümüzle çalışarak spor yatırımlarımızı en üst seviyeye taşıyoruz. Bizler gençlerimiz ve vatandaşlarımızın spor yapabilecekleri her türlü imkânların ve alt yapının olduğu bir ilçe inşa ediyoruz, karşılığında tek beklentimiz evlatlarımızın kötü alışkanlıklardan uzak olduğu, spor, sanat ve kültürel faaliyetlerle başarılara imza attığı bir geleceğe kavuşmalarıdır. Şu an içerisinde bulunduğumuz Mete Adanır Spor Salonunun yanı sıra müjdesini verdiğimiz Samsun Anadolu Lisesi bahçesinde yapacağımız spor salonu, kültür merkezlerimiz içerisinde bulunan kondisyon ve fitness salonlarımız ile açık alanlarda oluşturduğumuz spor ve yürüyüş alanlarımızla ilçemizi bir spor merkezi konumuna getiriyoruz. Bu düşüncelerle gerçekleştirdiğimiz ve yeniden hak ettiği yeri kazanacağına gönülden inandığımız bilek güreşi turnuvamızda ter döken genç sporcu kardeşlerime başarılar diliyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çiğdem Karaaslan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a helikopterde brifing verdi

Çiğdem Karaaslan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a helikopterde brifing verdi