27 Haziran 2019 Perşembe

ERDOĞAN TOK ENGELLİ KIZLARI İLE VİRANEDE YAŞAYAN AİLENİN EVİNİ YENİLETTİRDİ

Erdoğan Tok engelli kızları ile viranede yaşayan ailenin evini yenilettirdi

Samsun'un İlkadım ilçesinde zihinsel engelli kızları ile birlikte viranede yaşayan Recep Çakır ve Pakize Çakır'ın yüzünü evi yenileyerek İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok güldürdü.

10 Mayıs 2018 Perşembe 13:16 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesi Derebahçe mahallesinde virane bir evde yaşayan 5 kişilik aileye yardım elini İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok uzattı.


İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Recep Çakır ve Pakize Çakır'ın engelli kızları ile birlikte yaşadığı virane evi yenileterek ailenin yüzünü güldürdü. Derebahçe mahallesinde bulunan evlerinin yenilenmesi sonrası İlkadım Belediyesi hizmet binasına giderek Erdoğan Tok'a teşekkür ziyaretinde bulunan aile burada duygusal anlar yaşadı.

İlkadım ilçesi Derebahçe Mahallesine ziyarette bulunduğu sırada tesadüfen gördüğü eve giren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok gördüğü manzara karşısında belediye birimlerini hemen harekete geçirmişti.

5 kişilik Çakır ailesinin yaşadığı kırık dökük evi gören Başkan Erdoğan Tok,  İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne evin yenilenmesi için talimat vermişti. Maddi imkansızlıklar nedeniyle oldukça kötü ve sağlıksız bir durumda olan ev, İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince kısa bir sürede yenilenmişti.

70 Yaşındaki Recep Çakır ve 67 yaşındaki Pakize Çakır uzun yıllardır zor şartlarda yaşadıkları, bakımsız ve eski evlerinin yenilenmesinden duydukları mutluluğu paylaşarak teşekkür etmek için İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’u makamında ziyaret ettiler. 

Duygusal bir havada yaşanan ziyarette Erdoğan Tok’a teşekkür eden Pakize Çakır,  "Uzun zamandır evimiz bakımsızlıktan dolayı yaşanamaz durumdaydı. Başkanımız Erdoğan evladımız bizim derdimize derman oldu. 67 yaşımda çocuklar gibi mutlu oldum. Allah hem ondan hem de belediye çalışanlarımızdan razı olsun” diye konuştu.Ziyarette ellerini öperek ve sarılarak karşıladığı Çakır ailesiyle mutluluklarını paylaşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Vatandaşlarımızın özelliklede büyüklerimizin mutlulukları bizlere ödül olurken hayır dualarını almak en büyük güç kaynağımız oluyor. Pakize teyzemizin mücadele ettiği şartları görünce kayıtsız kalmamız mümkün değildi. Derebahçe Mahalle Muhtarımız Sabiha Demirci’nin de yakından ilgilendiği süreçte ailemizi kısa sürede yenilenmiş bir eve kavuşturduk. Hem insan olarak hem de belediye başkanı olarak benim önceliğim hemşerilerimin mutluluklarını sağlayacak imkanlar ve hizmetler sunmaktır. Bu bilinçle yaptığımız her projede başarıya ulaşmamızda kaçınılmaz oluyor. Artık temiz ve yeni bir evde rahatlıkla yaşayacak Pakize teyzemiz ve Recep amcamıza çocuklarıyla beraber huzurlu bir hayat diliyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İkinci el araçlara yeterlilik belgesi zorunluluğu geliyor

İkinci el araçlara yeterlilik belgesi zorunluluğu geliyor